Tule #rockigakinno: 25. novembril Tom Hanks ja “Spioonide sild”

Selle aastanumbri viimane #rockigakinno tuleb eriti põnev ja poliitiline, sest TÜ/Rock kutsub koos meeskonnaga aktiivsele eriseansile vaatama Steven Spielbergi uut filmi “Spioonide sild” Tom Hanksiga peaosas .

Film algab kell 21.30, aga saali saab juba alates 21.00st. Enne mängu on võimalus end viskevõistlusel TÜ/Rocki mängijaga proovile panna ja võita mängupileteid ja muud Rocki kraami.

Tõsielulistel sündmustel põhinev “Spioonide sild” viib meid aegadesse, mil maailma kahe suurvõimu Ameerika Ühendriikide ja Nõukogude Liidu vahel vallandunud Külm sõda oli jõudnud keemistemperatuurini. Ka kõige väiksem vääratus ühelt või teiselt poolt oleks vallandanud koheselt hävitavate tagajärgedega kolmanda maailmasõja. Keskmisest suurem “vääratus” leiab aga aset, kui pea üheaegselt nabivad Ameerika võimud kinni vene spiooni Rudolf Abeli ning Nõukogude Liidu territooriumi kohal tulistatakse alla ameeriklaste luurelennuk U2, mille piloot samuti vangi võetakse. Pinged tõusevad haripunkti ja tekkinud möllu keskele paigaldatakse ootamatult seni peamiselt maksuküsimustega tegelenud advokaat James Donovan. Kuna mõlema riigi valitsused ei soovi selle diplomaatilise kuuma kartuliga otseselt ja avalikult tegemist teha, saadetakse just Donovan ootamatult lõhestunud Ida-Berliini, kus ta peab astuma ülikeerulistesse ja pingelistesse läbirääkimistesse, et korraldada Nõukogude spiooni ja Ameerika piloodi vahetus… Läbirääkimiste tulemustest sõltub sõna otseses mõttes maailma saatus.

Osades kahekordne Oscari võitja Tom Hanks (“Reamees Ryani päästmine”), Oscari nominent Amy Ryan (“Lindmees”), Mark Rylance (“Teine Boleyni tüdruk”), Alan Alda (“Aviaator – valguses ja varjus”), Eve Hewson (“Aitab jutust”), Billy Magnussen (“Sügavasse laande”), Sebastian Koch (“Teiste elud”), Austin Stowell (“Whiplash”). Stsenaariumi autoriteks on mitmekordsed Oscari võitjad Joel ja Ethan Coen (“Ei ole maad vanadele meestele”, “Fargo”).

Lavastaja kahekordne Oscari võitja Steven Spielberg (“Schindleri nimekiri”, “München”).

0 kommentaari

Lisa kommentaar