TTÜ vastu teeniti Alexela KML võidulisa

Tartu Ülikool/Rock mängis pealinnas TTÜ KK meeskonnaga ning teenis Alexela KML võidulisa alistades tudengid 78:51. Janar Talts sai hakkama kaksikduubliga visates 19 punkti ja noppides 10 lauapalli.

Avaminutitel võrdselt kulgenud mängu hakkas pööre tulema veerandaja lõpus, kui Tanel Soku kaks kaugviset ning Valmo Kriisa esimene kolmene TÜ/Rocki kindlamalt ette viis ning avaveerandaeg lõppes seisul 21:16.

Teisel veerandajal püsisid tehnikatudengid viie-kuue punkti kaugusel, ent veerandaja keskel hakkasid tartlased Janar Taltsi ja Kriisa korvidest vaikselt eest libisema. Poolajale mindi algviisikus alustanud Kent-Kaarel Vene kaugviske ning sellele viimasel sekundil vastanud Kiur Akenpärgi korvide järel seisul 48:33. TÜ/Rock oli seejuures tabanud poolajal kaugviskeid 9/12.

Pärast poolaja mõttepausi lootsid tartlased endiselt heale viskepäevale, aga esimesel poolajal edu toonud kaugvisked enam ei tabanud. Mööda läksid poolaja esimesed kaheksa kaugviset. TTÜ jõudis vahet küll pisut vähendada, aga seisul 53:43 tegi TÜ/Rock 9:0 spurdi ning seejuures tabas Kriisa veerandaja lõpetuseks kaks kiiret kaugviset ja viimaseks neljandikuks oli ees kena 62:43 eduseis.

Viimasel perioodil hoidis TÜ/Rock paarikümnepunktilist eduseisu ka vahetusmeestega. Endiselt prooviti palju kaugviskeid ning mõningad neist ka tabati. Mängu viimase korvi, oma seitsmenda tabava kolmese, viskas Kriisa kaks ja pool minutit enne lõpuvilet ja see tegi seisuks 78:51.

29 mänguminutiga tegi Janar Talts kaksikduubli 19 punkti ja 10 lauapalliga. 12st kaugviskeüritusest seitse tabanud Valmo Kriisa lõpetaski 21 punkti ja viie lauapalliga. Vaid eestlastega mänginud TÜ/Rock tabas lõpuks kolmeseid 13/33 ning võitis lauavõitluse 41:38.

TTÜ KK parim oli Kristjan Makke 14 punkti ja nelja lauapalliga. Toomas Raadik oli lähedal kaksikduublile visates 12 punkti ja võttes kaheksa lauapalli. Kiur Akenpärgi arvele jäi 10 punkti. TTÜ suurim lauavõitleja oli tagamängija Jaan Puidet 13 lauapaliiga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tehti okei mäng.

Eriti hästi viskasime esimesel poolajal, teisel juba pisut kehvemini. Aga kokkuvõttes meie poolt okei mäng, püüdsime mängida rõõmsat korvpalli ja kõik, kes platsil käisid andsid endast parima.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Täna ei tulnud TÜ/Rocki poolel platsile ei Augustas Peciukevicius ega Karolis Petrukonis. „Augustas tegi küll soojenduse kaasa, aga me olime juba enne mängu otsustanud, et teda täna ei mängita. Petrukonist ei andud me täna üldse üles, sest ta sai Rapla vastu kerge paugu ja andsime talle puhkepäeva, et ta reedesel mängul taas platsil saaks olla,“ sõnas Kullamäe.

TÜ/Rockil on nüüd Alexela meistriliigas kirjas 10 võitu ja viis kaotust ning sellega paiknetakse teisel tabelireal. Sel nädalal peab meeskond ka teise meistriliiga kohtumise kui reedel, 28. novembril võõrustatakse Rakvere Tarvast. Pall pannakse mängu TÜ spordihoones kell 19.00.

EuroChallenge mängudega jätkatakse järgmisel nädalal ning teisipäeval, 2. detsembril kell 19.00 võetakse kodus vastu Rumeenia klubi Targu Energia Rovinari.