TTÜ teistkordne alistamine läks üle kivide ja kändude

Tartu Ülikool/Rock teenis oma kümnenda G4S KML võidu küllaltki tasavägises ja võitluslikus mängus TTÜga. Kuni viimase veerandaja keskpaigani võrdselt kulgenud mängu kallutas Rock enda kasuks lõpuks numbritega 74:64. Heas hoos oli taas Justin Ingram, kelle arvele jäi 17 punkti, kaheksa korvisöötu ja kuus lauapalli.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe sõnul tegi enim peavalu rünnaku pool. „Kaitsega võib enamvähem rahul olla, aga rünnaku pool oli suur probleem. Võib-olla oli see tingitud sellest, et võtsime kasutusele mõningad uued asjad ja see tekitas ebakõla. Aga ilmselgelt mõni mees täna ebaõnnestus,“ sõnas Kullamäe. „Plaan oli mängida 10 mehega, kuna Timol Eichfussil on jalg haige ja Egidijus Dimsa oli paar päeva palavikus ja trenni ei teinud, siis tahtsin hoida neid reedeks. Aga mängu seis ja olemus nõudis, et nad tuleb väljakule saata ja õigustasid täielikult ja tulid mängu hästi. TTÜ oli kohal väheste meestega, aga vaatamata sellele mängisid väga tublilt, mõjus neile just võib-olla hästi.“

Mängu alguse esimese nelja minuti põhjal võis optimistlikumal rokifännil tekkida mõte, et mängust tuleb suureskooriline saun, sest Justin Ingram oli tabanud kiiresti kaks kaugviset ja Rock juhtis 10:0. Veerandaja keskel sattus kodumeeskonna mängumasinasse liiva ja edasine mäng läks küllaltki rabedalt. Avaveerandaja võitis Rock küll 17:12, ent poolajaks lahutas meeskondi vaid üks kaugvise, mille Kristo Saage viimasel sekundil kaheksalt meetrilt tabas. Poolajaseis 38:35 Rockile.

Kolmandal veerandajal jätkus võrdne mäng, milles võõrustajad hoidsid küll pidevalt eduseisu, aga TTÜ ei lasknud kuidagi mängu käest. Viimasel minutil visatud viis vastuseta punkti viisid kolmanda veerandaja lõpuks pealinlased 50:48 juhtima. Silver Leppiku kaugvisked ja Timo Eichfussi korv viisid Rocki neljanda veerandaja keskel kuue punktiga ette, aga kohe vastasid kaugvisetega Priidik Ulp ja Erik Keedus. Alles Ingrami kuus järjestikkust punkti ja pooltõbise Egidijus Dimsa pingilt sekkumine tõid tartlastele pisut kergemat hingamist ja nii võeti lõpuks üsnagi raske 74:64 võit.

Justin Ingram tegi taas korraliku esituse kogudes 17 punkti, kaheksa korvisöötu ja kuus lauapalli. Marek Doronin viskas 12 ja Silver Leppik 10 punkti.

Kaheksa mehega mänginud TTÜ edukaimaks oli Madis Saarmets 14 punkti ja seitsme lauapalliga. Kiur Akenpärg viskas 13 ja Kristjan Makke 11 punkti. Väga efektiivse mängu tegi Erik Keedus, kelle arvele kanti 11 punkti, kaheksa korvisöötu ja kuus lauapalli. TTÜl ei teinud kaasa nende üks suurimaid skoorijaid Andrew Arnold.

TÜ/Rock jätkab G4S KMLis kaotuseta ja topeltmängude juures on kogutud 20 võitu. Järgmise mängu peab TÜ/Rock sel reedel, 25. jaanuaril kell 19.00 ning siis võõrustatakse Balti liiga vahegrupis lätlaste Valmiera meeskonda.

0 kommentaari

Lisa kommentaar