Toome heast tagasitulekust jäi Skylinersi vastu väheseks

Tartu Ülikool/Rock võõrustas EuroChallenge TOP16 vahegrupi esimeses kohtumises Frankfurdi Fraport Skylinersi meeskonda. Ilusa avaveerandaja järel, rauges aga rünnakuhoog ning lõpuks tuli tunnistada 62:71 kaotust. Janar Talts ja Joosep Toome viskasid võrdselt 17 punkti ja võtsid vastavalt kaheksa ja kuus lauapalli.

Avaveerandaeg kuulus täielikult kodumeeskonnale. Janar Taltsi kolm tabavat kaugviset andsid kogu meeskonnale hea kindluse kätte ja selle hooaja EuroChallenge ühe parima kaitsemeeskonna vastu viskas TÜ/Rock kümne minutiga 28 punkti.

Teisel veerandajal aga enam nii hästi viskele ei saadud ja Skyliners hakkas oma ameeriklasest liidrite Justin Cobbsi ja Quantez Robinsoni vedamisel mängu tagasi tulema. Sakslaste tihedam kaitse tähendas ka pallikaotuseid ning veerandajaga kogunes neid TÜ/Rockil kuus ning nii mõnigi neist lõppes Skylinersi lihtsa korviga. Poolajale läksid meeskonnad veel TÜ/Rocki 36:34 juhtimisel.

Kolmas veerandaeg kulges tasavägises heitluses, alles veerandaja lõpus pääsesid külalised korraks kuue punktiga ette, aga Tanel Kurbase ja Joosep Toome korvid tõid tartlased neljandiku lõpuks mängu tagasi.

Viimase neljandiku keskel oli tablool 55:55 viigiseis, kui Skyliners punus kokku 9:2 spurdi ja otsustas sellega kohtumise saatuse. Joosep Toome kaugvise kolm minutit enne lõppu andis küll veel pisut lootust ja vähendas vahe neljale, aga mängujuht Robertson ja sakslasest tsenter Johannes Voigtmann kustutasid selle kiiresti. Lõpuvile kõlades pidi TÜ/Rock tunnistama esimeses vahegrupimängus 62:71 kaotust.

Joosep Toome tegi pärast mitmekuulist vigastuspausi väga korraliku tagasitulekumängu ja kogus 28 mänguminutiga 17 punkti ning tabas seejuures kaugviskeid 3/4. Esimesel poolajal säranud Janar Talts lõpetas samuti 17 punkti peal, lisaks talle ka meeskonna parimana kaheksa lauapalli. Tanel Sokk viskas 10 punkti ja andis neli korvisöötu.

Fraport Skylinersi parim oli Johannes Voigtmann samuti 17 punkti ja kuue lauapalliga. Justin Cobbsi kogus 15 punkti ja koguni üheksa korvisöötu. Danilo Barthel viskas 11 ning Quantez Robinson 10 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul ei saanud alguse õnnestumine pikalt kesta. 

Esimesel veerandajal õnnestus meil kõik, mis ette võtsime. Aga selge oli, et nii see ei saa lõpuni minna, sest vastamis olid liiga kaks kõvemat kaitsemeeskonda. Teisel poolajal hakkasid nad meid kaitses suruma ja kui visked enam nii hästi ei läinud, siis ei saanud me korvi alt ka punkte. Eriti kahju on teise veerandaja kuuest pallikaotusest, mis lõppesid nende kergete korvidega ja tänu millel nad mängu tagasi said. Aga ega nüüd põdeda pole midagi ja peame järgmistes mängudes sedapalju tublimad olema.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki järgmine mäng on juba reedel, 16. jaanuaril kui sõidetakse külla Audentes SG/Noortekoondisele. EuroChallenge sarjas ootab aga ees kolm võõrsil mängu. Esimene neist peetakse Venemaal kui 20. jaanuaril mängitakse seni vaid korra kaotust tunnistanud Saraatovi Avtodoriga.

0 kommentaari

Lisa kommentaar