Teisel järjestikkusel mängupäeval Brindisile vastu ei saadud

Tartu Ülikool Maks & Moorits osaleb Itaalias Brindisis kontrollturniiril ja teisel mängupäeval mindi kokku võõrustaja Happy Casa Brindisiga. Kolm veerandit osutati kohalikule Serie A meeskonnale südi vastupanu, aga viimasel veerandil kärises vahe suureks ja lõpuks tuli tunnistada Brindisi 81:49 paremust. Märt Rosenthal tõi meeskonna parimana 14 punkti.

Brindisi Pala Pentassuglia mängusaalis peetud kohtumises läks kodumeeskond esimese viie minutiga 17:5 ette, aga edasi püsis suure osa mängust vahe sellesama 12-15 punkti peal. Poolajavileks oli Brindisi ees 44:26. Tartlaste mängule pani korraliku pitseri eelmisel päeval peetud võidumäng Pesaro üle, millest korralikult veel taastutud ei olnud.

Poolajapausilt tagasi tuli Tartu meeskond siiski hea hooga ja Märt Rosenthali eduka tegutsemise toel vähendati kolmanda veerandi lõpuks kaotusseis 11 punkti peale ja tabloo näitas Brindisi 51:40 eduseisu. Viimasel veerandil siiski Tartu meeskonna jõud rauges ja kindluse kätte saanud kodumeeskond venitas vahe suureks. Mängu lõpuks oli Brindisi võidunumbrid 81:49 ja sellega kindlustati ka kontrollturniiri võit.

Märt Rosenthal kogus 27 mänguminutiga 14 punkti ja kaks korvisöötu. Edmunds Elksnis lisas 12 punkti ja neli korvisöötu. Adomas Drungilas sai kirja üheksa punkti ja üheksa lauapalli.

Brindisi parim oli Riccardo Visconti 19 punktiga. Natan Adrian viskas 12 punkti ja võttis seitse lauapalli, Nick Perkinsi arvele jäi 10 punkti ja viis lauapalli.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul sai täna neljandal veerandil jõud otsa, ent Itaalia käiguga võib rahule jääda. „Kartsin enne mängu, et meil läheb raskeks kui teine mäng järjest ja meil ei ole kõige lihtsamad trennid olnud. Täna juhtus see, et esimese hooga löödi luu kurku. Alguses olime pabinas, siis saime mängu käima, aga viimasel veerandil sai jõud otsa ja lagunesime laiali. Kokkuvõttes võib Itaalia käiguga rahule jääda. Saime oma rutiinist välja ja hoopis teistsuguseid mänge, kui järgmised tulevad. Poistele oli kindlasti hea kogemus, et näevad mis kiiruste pealt siin mängitakse,“ sõnas Kandimaa.

Tartu Ülikool Maks & Moorits sai seega oma Itaalia reisilt kirja ühe võidu ja ühe kaotuse ning kuhjaga väärt kogemust. Järgmisel nädalal ootab meeskonna ees Tallinna Karikas, mille poolfinaalis mängitakse reedel, 17. septembril kell 20.00 Rakvere Tarvaga ja seejärel kohamäng laupäeval kas TalTechi või Tallinna Kaleviga.

 

No Comments

Comments are closed.