Teise veerandaja punktipõud tõi teise järjestikkuse kaotuse

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kohtus Pasvalyses sealse Pieno Zvaigzdesi meeskonnaga. Teisel veerandajal sisse lastud vahet tagasi mängida ei suudetud ning nii tuli mängu lõpus tunnistada väljakuperemeeste 82:73 võitu. Bill Amiselt meeskonna parimana 15 punkti ja seitse lauapalli.

Lühidalt
Võtmemängija:  Bill Amise 15 punkti, seitse lauapalli ja efektiivsusnäitaja 22 olid meeskonna parimad. Lisaks sellel meelitas ta vastastelt välja 12 viga.
Mängu murdehetk: Teise veerandaja alguses kuus minutit punktita ja vastaste 13:0 spurt oli mägi, millest Tartu Ülikool mängu jooksul enam üle ronida ei suutnud.
Suurim peavalu: Tartu Ülikooli 20 pallikaotust on selgelt liiga palju.

Mängueelselt:
– Tartu Ülikooli meeskonnaga ei sõitnud Leetu kaasa Marek Doronin, Timo Eichfuss ja Rain Raadik, kes kõik taastuvad vigastustest
– Tartu Ülikool kaotas eileõhtuses pingelises kohtumises lõpuminutitel Rudupisele 81:85
– Pieno Zvaigzdesi viimane mäng oli kaks päeva tagasi, kui nad jäid kodusaalis kolme punktiga alla BC Kalev/Cramole.

Mängu käik
Veerandajad TÜ poolt vaadatuna 17:14, 7:20, 21:21, 28:27

Avaveerandaja võrdne mäng muutus teisel mänguperioodil täielikult, kui Tartu Ülikool ei suutnud kuue minuti jooksul korvi saada. Pasvalyse meeskond vastas samal ajal oma liidri Trevon Hughesi vedamisel 13 punktiga ja nii oli enne poolajavilet kahe meeskonna vahe kümnepunktiline seisul 34:24.

Teisel poolajal mängisid meeskonnad taas tasavägiselt, mis tähendas, et oluliselt väiksemaks Tartu meeskond vahet vähendada ei suutnud. Bill Amis meelitas vastastelt järjepanu küll vigu välja, ent lähemale kuuest punktist ei jõutud ja enne viimast neljandikku olid tartlased 45:55 kaotusseisus.

Korviderohke viimase veerandaja lõpuminutitel tegi Tartu Ülikool seisul 67:56 lõpupingutusena 7:0 spurdi ja nii saadi nelja punkti kaugusele. Veel paar minutit enne kohtumise lõppu oli vahe vaid kaks punkti. Vastased teenisid aga paari minutiga 14 vabaviset ning realiseerisid need eksimatult ja nii tuli Tartu Ülikoolil vastu võtta 82:73 kaotus.

Resultatiivseimad
Bill Amis kogus meeskonna parimana 15 punkti ja seitse lauapalli, märkimist väärivad ka 12 viga, mida ta vastastelt välja meelitas. Sten Sokk viskas 14 ja Tanel Kurbas 10 punkti.

Vastaste ameeriklasest tagamees Trevon Huges kogus üleplatsimehena 22 punkti ja neli korvisöötu. Teine ameeriklane Nobles Leroy jäi 17 ning vahetusmees Zydrunas Kelys 16 punkti peale.

Peatreeneri kommentaar
Indrek Visnapuu –  „Tänane mäng läks suuresti teise veerandaja nahka ja kuigi meil tekkis seal lõpus ka variant, siis tuleb tunnistada, et kaks päeva järjest võõrsil kaheksa mehega ja sellise tempoga mänge me vastu ei pea. Aga kahe päeva kokkuvõttes ütlen ma ikkagi, et oleme tublid ja küll selliste mängude pealt ka need palsamiks olevad võidud tulema hakkavad.“

Numbrite võrdlus (TÜ vs Pieno Zvaigzdes)
1P – 19/28 (68%) vs 20/30 (67%)
2P –15/32 (52%) vs 22/44 (50%)
3P – 8/26 (31%) vs 6/16 (38%)
Lauapallid (ründelaud) – 29 (11) vs 39 (14)
Korvisöödud – 12 vs 9
Pallikaotused – 20 vs 19
Vaheltlõiked – 8 vs 8

Tabeliseis
Hooaja kuues kaotus Balti liigas tähendab, et Tartu Ülikool on kogutud 12 punktiga viiendal kohal koos kolm mängu vähem pidanud Siauliai ning kaks mängu vähem pidanud Ventspilsiga.

Järgmine mäng
Tartu Ülikooli mängud jätkuvad nüüd koduses G4S meistriliigas. Teisipäeval, 29. novembril võetakse kodusaalis vastu Tallinna Kalev ning reedel, 2. detsembril võõrustatakse samuti G4S KMLis Tallinna BC Kalev/Cramot. Mõlemad kohtumised algavad Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00.

No Comments

Lisa kommentaar