Teise poolaja tempokas mäng tõi Rakveres võidu

Tartu Ülikool pidas selle hooaja esimese G4S KML välismängu Rakveres sealse Tarva vastu. Tasavägise ja vigaderohke avapoolaja (48:43 Tartule) järel hakkas ülikoolimeeskonna kaitse kolmandal veerandajal paremini pidama ja neljanda veerandaja alguse 15:0 spurdiga kindlustati endale teine võit tulemusega 96:70. Vahetusest sekkunud Sten Sokk oli meeskonna parim 21 punktiga.

Rakvere spordihalli kogunenud üle tuhande pealtvaataja said kodumeeskonna tegutsemisega avapoolajal kindlasti rahul olla. Esimese veerandaja järel oli seis Tarva kasuks 26:22 ja ka teise veerandaja keskel püsis seis tasavägisena. Alles enne poolajavilet sai Tartu Ülikool viie-kuue punktilisse eduseisu ja juhtis pärast 20 mänguminutit 48:43. Suur teene selles oli mängujuhil Sten Sokul, kes vahetusest sekkununa tabas hästi kaugviskeid ning lõi teistele olukordi.

Riietusruumis sai Tartu Ülikooli peatreener Indrek Visnapuu kaitsepõhimõtted uuesti üle räägitud ja teisel poolajal näitas Tartu meeskond oluliselt paremat kaitset. Kolmanda veerandaja keskpaigaks oli vahe suurenenud Kristo Saage kaugviske järel juba 11 punkti peale ning samasse suurusjärku jäi ta ka enne viimast neljandikku. Viimaste veerandaega alustas Tartu Ülikool eriti näljaselt ja Tarvast hoiti kuival koguni kuus ja pool minutit samas kui ise tehti vaheltlõikeid ja saadi korve poolkiiretest rünnakutest. Pisut parema viskepäeva korral oleks vahe veelgi suurem, sest vabu viskekohti leidus sageli. Mängu lõppseisu vormistasid vahetusmehed ja need põhimehed, kes veel viie veaga pingile langenud ei olnud. Rain Raadiku pealtpanek tegi lõppskooriks 96:70 Tartu Ülikoolile.

Sten Sokk tabas viiest kaugviskest neli ja lõpetas mängu 21 punktiga. Rain Raadik kogus 18 punkti ja kaheksa lauapalli ning Vallo Allingu saagiks jäi 17 punkti ja üheksa lauapalli. Mänguaega said kõik mängijad peale Tanel Kurbase, kes endiselt pole taastunud BBL Cupil saadud jalavigastusest.

Tarva parim oli Reinar Hallik 16 punkti ja viie lauapalliga. Martin Dorbek viskas 15 punkti, ent patustas kaheksa pallikaotusega. Kristian Rinaldo arvele jäi 12 punkti.

Tartu Ülikool võitis ülekaalukalt lauavõitluse 48:28 ja tegi 16 vaheltlõiget Tarva nelja vastu. Eriti suur oli vahe ründelaudades, mida ülikoolimeeskond kogus 21 ja Tarvas vaid kaheksa. Kui siia juurde panna ka tartlaste pisut parem visketabavus (44% vs Tarva 42%), siis võidu võti ongi käes.

Peatreener Indrek Visnapuu hinnangul murdis vastased lõpuks kiire tempoga mäng. „Suur vahe lauavõitluses on osa intensiivsest ja agressiivsest mängust, mida me viljeleme. Loome varakult olukordi ja sunnime vastased ebamugavatesse olukordadesse,“ ütles Visnapuu. „See hakkas korralikult vilja kandma neljandal veerandajal, kus me nad täitsa ära surusime. Aga see ongi meie ülesanne – hoida mängutempo kõrgel.“

Tartu Ülikooli mängud jätkuvad kolmapäeval, 12. oktoobril kui kodusaalis on kell 19.00 vastaseks TTÜ KK meeskond. Tuleval laupäeval, 15. oktoobril on oodata aga jällegi põnevuskohtumist kui BBLi raames võetakse kell 17.00 kodusaalis vastu BC Kalev/Cramo.

0 kommentaari

Lisa kommentaar