Teise poolaja hea kaitse tõi Rapla vastu edu

Tartu Ülikool/Rock alustas kalendriaastat G4S KML mänguga TYCO Rapla vastu. Tasavägise avapoolaja järel said tartlased teisel poolajal kaitse pidama ja võitsid lõpuks kohtumise kindlalt 79:51. Ilma kodus puhkusel oleva Justin Ingramita mänginud TÜ/Rocki parim oli Egidijus Dimsa 15 punkti ja üheksa lauapalliga.

Rapla Sadolini spordihoones ligi 900 inimese ees peetud kohtumist kontrollis TÜ/Rock kindlalt. Avaveerandaja 18:14 võidu järel tehti ligi kümnepunktiline vahe sisse teisel veerandajal ning poolajaks oli seis 40:30 Rockile. Pärast poolajapausi suutis kodumeeskond vahet küll pisut vähendada, aga lähemale kaheksast punktist nad ei saanud. Kolmanda veerandaja keskel tegid tartlased 15:2 spurdi ja sellega oli mängu saatus ka suures osas otsustatud. Mängu lõppseisuks kujunes tabeliliidri kindel 79:51 võit ning Rockil said mänguaega ja käe valgeks kõik kaasas olnud 11 mängumeest.

Gert Kullamäe sõnul mängiti kaitses küll agressiivselt, aga rünnakul jäi kvaliteedist puudu. „Poisid olid võitluseks valmis ja eriti kaitses mängisid kõvasti. Sellist agressiivset kaitset oli hea vaadata. Aga pahupool on see, et rünnakul jäi kvaliteedist puudu ja 25 pallikaotust on selgelt lubamatu. Numbrid oleks võind just rünnaku poolelt ilusamad olla,“ sõnas Kullameä mängujärgselt.

Valmo Kriisa suure mänguaja kohta oli Kullamäel samuti lisaks ilmselgelel Ingrami puudumisele ka lisapõhjendus olemas. „Viimane kuu on näidanud, et Valmo on heas vormis ja kui vana mees on heas vormis, siis tuleb talle mänguaega anda. Täna ta vedas meeskonda kõik need minutid väga korralikult.“

Egidijus Dimsa kogus meeskonna parimana 15 punkti ja oli üheksa lauapalliga lähedal ka kaksikduublile. Kuuest üritusest neli kaugviset tabanud Kristo Saage kogus 12 punkti. Põhimängujuhina 35 mänguminutit kogunud Valmo Kriisa lõpetas 10 punkti, seitsme lauapalli ja kuue korvisööduga. Samuti 10 punkti viskas hüppeliigeseväänamisest taastunud Rain Veideman ning Ivan Nelyubov. Rocki põhimängujuht Justin Ingram läks pärast Hollandi turniiri nädalaks koju ja naaseb meeskonna juurde lähipäevil.

Illimar Pilk oli TYCO Rapla parim 15 punktiga. Andre Pärna arvele jäi 10 punkti.

TÜ/Rockile oli see G4S KMLi seitsmes võit ja topelt mängude arvestuse juures juhitakse tabelit täisedu 14 võiduga. Rakvere Tarval on 16st mängust 13 võitu ja BC Kalev/Cramol 16st mängust 12 võitu. TYCO Rapla on kuue võidu ja üheksa kaotusega kuuendal kohal.

TÜ/Rocki järgmine mäng on juba homme kui kell 17.00 kohtutakse Jõhvi spordihoones tabeli viimase KK Hitoga. Rocki järgmine kodumäng on neljapäeval, 10. jaanuaril kui Balti liiga vahegrupis minnakse vastamisi Sakalaiga. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00.

0 kommentaari

Lisa kommentaar