Teise finaalmängu võit kadus lõpusekundiga

G4S KML finaalseeria teises kohtumises oli Tartu Ülikool/Rockil võimalus seis viigistada ning kogu kohtumise juhtohje hoidnud Rock oli kuni lõpusekundini ka ülesandega hakkama saamas kui Tanel Soku poolelt väljalt teele lastud kaugvise lõpetas mängu Kalev/Cramo 72:71 võiduga. Rocki resultatiivseim oli Rain Veideman 21 punktiga.

Saku Suurhallis peetud kohtumist mängisid tartlased oluliselt südikamalt kui seeria esimest kohtumist. Taktikalises plaanis oli peatreener Gert Kullamäe teinud kaks suuremat muudatust – pidevalt oli mängus kaks tsentrit ning vastaste mängujuhi Tanel Soku katmine jäeti valdavalt Kristo Saage ning Tanel Kurbase õlule.

Muudatused õigustasid end, sest peagi jäi vigadega hätta Kalev/Cramo tsenter Frank Elegar ning nende teine torn Bamba Fall jagas küll kulpe paremale ja vasakule, ent siiski suutsid Rocki korvialused jõud kenasti punkte tuua. Poolaja kahepunktilie vahe tekitas Rain Veideman vahetult enne teise veerandaja lõppu kui läbimurdest tabloole seisuks 34:32 tegi.

Teisel poolajal kontrollis Rock mängu ning korduvalt venitati vahe seitsmele-kaheksae punktile. Ometi suutsid väljakuperemehed leida vastukäigu ja otsustavat eestminekut tartlased teha ei suutnud. Viimast neljandikku alustasid meeskonnad Rocki 51:44 eduseisus. Otsusvatel hetkedel võttis Cramo poolel mängu enda peale Tanel Sokk ning tema korvidest viigistati seis ning lõpp kulges punkt-punkti heitluses. Paarkümmend sekundit enne lõppu, punktilises kaotusseisus oli pall Rocki käes ning kuus sekundit enne lõppu viis Justin Ingram meeskonna punktiga ette. Audi väljaviskamisel tehnilist praaki teinud Kalev/Cramo kaotas rünnakuõiguse ning pidi tegema vea Rain Veidemanile. Veideman tabas ühe vabaviske ning mängu saatus tundus selge olevat. Paari järelemäänud sekundiga suutsid Tanel Sokk veel keskjooneni jõuda ning viske teele lasta, mis pärast lõpusireeni Rocki mängijate ahastuseks korvis maandus ja sellega juba käes olnud võidu röövis. Teise finaalkohtumise lõppkohtumiseks kujunes Kalev/Cramo 72:71 võit.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul pidasid mängijad plaanist hästi kinni. “Mehed täitsid plaani kohusetundlikult ja katsid mehi nii nagu meil oli kokku lepitud. Kuni mingi ajani me dikteerisime mängu ja lõpp oli nagu oli,” sõnas Kullamäe. “Nüüd on meil kaks kodumängu ja me oleme kodus mänginud sama enesekindlalt kui nemad oma kodus ja ma tahaks, et see väljenduks ka tulemuses Tartus. Ütlesin meestele ka, et praegu ei ole hetk, mil murduda, sest meie tänane mäng näitas, et saame neile vastu.”

Esimese finaalmängus pisut varju jäänud Rain Veideman oli täna meeskonna parim 21 punkti ja nelja lauapalliga. Joosep Toome tegi korraliku kaksikduubli 16 punktija 14 lauapalliga. Justin Ingrami arvele jäi 17 ning Vallo Allingule 10 punkti.

Kalev/Cramo resultatiivseimaks kerkiski Tanel Sokk 19 punktiga. Bamba Fall tegi kaksikduubli 12 punkti ja 12 lauapalliga. Samuti 12 punkti viskas Armands Skele. Ty Abbott lõpetas 11 punkti peal.

Finaalseeria kolmas kohtumine on Tartus kolmapäeval, 15. mail kell 19.00 ning Rockil on siis võimalus hakata välja ronima Tallinnas 0:2 kaevatud august.

0 kommentaari

Lisa kommentaar