Tarvas alistati tugeva teise poolajaga, Lukovicilt supermäng

Tartu Ülikool/Rock võõrustas Alexela korvpalli meistriliiga raames Rakvere Tarva meeskonda ning tasavägise avapoolaja järel sai kodumeeskond õige hoo üles teisel poolajal ja võitis lõpuks 77:58. Uros Lukovicilt kaksikduubel 19 punkti ja 14 lauapalliga, lisaks ka seitse viskeblokeeringut.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunes kohtumist vaatama üle 1000 inimese ning avapoolaja 31:37 kaotuse järel oli kindlasti paljudel musti mõtteid – oma rünnak saadi küll kuidagi käima, ent kuidagi ei suudetud hoiduda pallikaotustest ega Tarvast maha raputada. Veel enam: enne poolajavilet läksid külalised kuue punktiga mängu juhtima.

Poolajal riietusruumis tehtud jutuajamisest oli aga tartlastele kasu, sest kolmanda veerandaja algusest tehtud 17:0 spurt tekitas mängu murrangu ja viimasele veerandajale läksid meeskonnad juba TÜ/Rocki 57:45 eduseisus. Viimasel neljandikul suurenes vahe veelgi ja lõpuks kirjutas TÜ/Rock tabelisse kaks võitu numbritega 77:58.

TÜ/Rocki peatreenerile Gert Kullamäele tegi heameelt Uros Lukovici mäng, samas murekohaks on endiselt pallikaotused. „Esimesel poolajal olid täitsa arusaamatud pallikaotused ja nad said sellest kiireid ja poolkiireid rünnakuid. Kaitses olime tegelikult kogu mängu meeskondlikult hästi, esimesel poolajal unustasime pisut ära, kuidas Gustast peab võtma. Aga teisel poolajal Tanel, Marek ja Augustas tegid temaga head tööd,“ analüüsis Kullamäe. „Lukovici üle on hea meel – selline mäng annab ehk talle ka entusiasmi ja sisemist kindlust juurde. Sellist hasarti tahaks tal näha iga mäng.“

Suurepärases hoos olnud tsenter Uros Lukovic kogus 19 punkti ja 14 lauapalli (neist viis ründelauast) ja lisaks seitse viskeblokeeringut ehk haruldane kolmikduubel oli küllaltki lähedal. Augustas Peciukevicius lisas 16 punkti ja neli korvisöötu. Janar Talts ja Vincent Simpson viskasid võrdselt 11 punkti, Simpsonile ka neli korvisöötu ja viis lauapalli.

Tarva parim oli 16 punkti ja kaheksa lauapalliga leedukas Giedrius Gustas. Gregory Jenkins lisas 11 ja Kristo Saage 10 punkti. Tarval ei teinud kaasa Juris Umbraško ja Rait Keerles.

TÜ/Rock peab järgmisena karikavõistluste mängu Tamsalus sealse Los Toros/Minu Vinega ja seda reedel, 25. oktoobril kell 19.30. Laupäeval mängitakse Jõhvis KK HITOga, kohtumine algab kell 18.00. Järgmisel nädalal ootab aga meeskonda ees Leedu reis, kus kohtutakse Prienai Tonybet ja Utena Juventusega. Taas kodus peab TÜ/Rock mängu laupäeval 2. novembril ja siis on vastaseks Valga/Maks&Moorits.

No Comments

Lisa kommentaar