Tarva üle võeti võitluslik võit

Oma selle hooaja üheteistkümnendas G4S Korvpalli Meistriliiga kohtumises alistas Tartu Ülikool kodusaalis Rakvere Tarva 85:82. Esimese poolaja mängu kontrollinud kodumeeskond andis ohjad käest kolmandal veerandajal ja nii kujunes mängulõpust taas thriller. Kristo Saage kogus Tartu Ülikooli parimana 20 punkti ja neli korvisöötu.

Lühidalt
TÜ võtmemängija: Kristo Saage – 36 minutit mängujuhi kohal rassinud Saage lõpetas mängu meeskonna resultatiivseimana ning parima korvisöödu andjana.
Suurim peavalu: poolajapaus – mitmendat mängu järjest on meeskond poolajapausi järgselt oma hea mängurütmi kaotanud ja kindlalt kontrolli all olnud mängus vastase taas löögiulatusse lubanud.

Mängueelselt:
– Tartu Ülikooli meeskonnal ei teinud vigastuse tõttu kaasa Timo Eichfuss, Tanel Kurbas, Rain Raadik ja Sten Sokk.
– Tartu Ülikooli viimane mäng oli laupäeval ning siis alistati lõpusekunditel Piimameister Otto/Rapla.
– Rakvere Tarvas tuli mängule suure võidu pealt. Reede õhtul alistati kodusaalis TTÜ KK 98:58.

Mängu käik
Veerandajad TÜ poolt vaadatuna 19:14, 34:21, 9:27, 23:20

Kodumeeskonnal võttis esimestel minutitel käima saamine aega, aga kui esimese veerandaja lõpuks mäng käima saadi, siis tehti 8:0 spurt ja võideti veerandaeg 19:14. Teisel neljandikul veeres Tartu Ülikooli mäng kui õlitatult ja korve tuli nii kaugvisetest (Silver Leppikult poolajaga kolmeseid 4/6) kui ka korvi alt. Tarva poolel oli hoos Caspars Cipruss, kes poolajaga kogus 13 punkti. Tartu Ülikool võitis poolaja kindlalt 53:35.

Pärast pikka pausi ei suutnud aga tartlased samasugust mängurütmi leida ja Timo Oja kaks järjestikkust kaugviset tegid algust Tarva 18:4 spurdile, mille lõpuks oli Tartu Ülikooli edu sulanud vaid kolmepunktiliseks seisul 59:56. Külaliste hoog kandus kuni kolmanda veerandaja lõpuni ja nii tõi suure osa mängust nelja veaga mänginud Reinar Halliku viimase sekundi kaugvise tabloole viiginumbrid 62:62.

Viimasel neljandikul jätkus punkt-punkti mäng ja kuigi veerandaja keskel pääses Tarvas korraks juhtima nelja punktiga jäi lõpplahendus viimastele minutitele. Vallo Allingu lähivise viis kolm minutit enne kohtumise lõppu Tartu Ülikooli juhtima 80:78 ja Kristo Saage kolmene minut hiljem suurendas vahe viiele punktile. Cipruss ja Viljar Veski vähendasid küll veel kaotusseisu minimaalseks, aga Rain Veidemani kindlus vabavisetel tõi lõppseisuks 85:82 Tartu Ülikoolile.

Resultatiivseimad
36 minutit mänginud Kristo Saage kogus meeskonna parimana 20 punkti ja andis neli korvisöötu. Kaheksast kaugviskest viis tabanud Silver Leppiku arvele jäi 18, Vallo Allingule 12 ja Rain Veidemanile 11 punkti.

Tarva poolel oli Caspars Cipruss lähedal kaksikduublile visates 26 punkti ja võttes üheksa lauapalli. Viljar Veski viskas 17, Reinar Hallik ning Timo Oja võrdselt 13 punkti.

Peatreeneri kommentaar
Peatreener Indrek Visnapuu sõnul jääb meeskonnal puudu ühtlasel tasemel püsimisest. „Tuli võitluslik ja raske võit. Suutsime 30 minutit mängida korralikult, aga kolmanda veerandaja kümme minutit olid konkreetselt kehvad – kaitses lasime neil liiga lihtsalt omad visked saada ja samas ei suutnud me ise rünnakul õigeid otsuseid vastu võtta. Aga hoolimata sellest, et mängisime seitsme mehega ja kasutada oli ainult üks mängujuht, siis ei kukkunud meeskond pärast kolmandat veerandaega ära ja võtsime järjestikku teises mängust tasavägise lõpu ära.“

Numbrite võrdlus (TÜ vs Tarvas)
Viskeprotsent – 50% vs 46,2%
1P – 18/29 (62%) vs 13/21 (62%)
2P –17/33 (52%) vs 21/36 (58%)
3P – 11/23 (48%) vs 9/29 (31%)
Lauapallid (ründelaud) – 26 (6) vs 31 (10)
Korvisöödud – 15 vs 16
Pallikaotused – 17 vs 16
Vaheltlõiked – 8 vs 9

Tabeliseis
Tartu Ülikool hoiab G4S KML turniiritabelis teist kohta, kümne võidu kõrval on saadud üks kaotus. Rakvere Tarvas on seitsme võidu ja nelja kaotusega kolmas. Tabelit juhib Kalev/Cramo 14 võidu ja ühe kaotusega.

Järgmine mäng
Tartu Ülikooli järgmine mäng on reedel, 9. detsembril kui Balti liiga raames võõrustatakse seni vaid võite tunnistanud Šiauliai meeskonda Leedust. Kohtumine algab kell 19.00 ja pilet mängule maksab 5€ ja sooduspilet 3€.