Tarva üle saadi närviline, aga kindel võit

Tartu Ülikool/Rock pidas oma 15. Alexela KML kohtumise Rakveres, kus närvilises, aga kindlalt tartlaste kontrolli all kulgenud kohtumises alistati Tarvas 96:76. Viis Rocki mängijat said kirja kahekohalise punktisumma ning enim tegi skoori Augustas Peciukevicius visates sajaprotsendilise tabavusega 17 punkti.

Rakvere spordihoones peetud kohtumine kulges küllaltki närvilises meeleolus. Avaveerandajal püsis seis tasavägine, aga teise veerandaja alguses sai püssi paukuma Valmo Kriisa ning tema kaks kaugviset ja korv Marek Doroninilt viisid Rocki 29:20 ette. Mõni minut enne poolaja lõppu suutis Tarvas teha 7:1 spurdi ning vahe vähendada 37:39 peale, aga Rock lõpetas poolaja pärast minutilist mõttepausi hoolikamalt mängides ja juhtis poolajaks 52:41.

Teisel poolajal hakkasid Tarva mängijaid kummitama vigadelimiit ja tasapisi suurendasid tartlased vahet. Peagi oli vahe juba üle 20 punkti ja oluliselt väiksemaks see enam ei läinudki. Närvilisust jagus mängu aga küllaga ja kohtunikel tuli jagada nii tehnilisi kui ebasportlikke vigu. Kolmanda veerandaja lõpuks juhtis TÜ/Rock 76:54 ja kuigi viimasel veerandajal venis vahe ka üle 30 punkti, siis mängu lõpuks sulas see pisut taas ja lõppnumbriteks jäid 96:76 võit TÜ/Rockile.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul ei saadud alguses kaitset korralikult tööle. „Esimesel poolajal olime pisut hädas kaitsega, aga teisel saime selle korda ja oma pikema pingi ja ülekaalu korvi all peale suruda,“ sõnas Kullamäe. „Kindlasti on hea meel, et Joosep Toome tuli pärast kuue nädala pikkust pausi taas platsile ja tegi väga korraliku mängu.“

Viis meest kogusid TÜ/Rocki eest kahekohalise punktisumma. Väljakult eksimatult tabanud Augustas Peciukevicius kogus resultatiivseimana 17 punkti ja viis lauapalli. Neli kaugviset tabanud Valmo Kriisa arvele jäi 16, Vilmantas Dilysele 14, Joosep Toomele 13 ning Janar Taltsile 11 punkti. Dilys ja Talts olid meeskonna suurimad laualõvid vastavalt kaheksa ja seitsme lauapalliga.

Tarva parim oli Giedrius Gustas 19 punktiga. Rait Keerlese arvele jäi 12 punkti ja 10 lauapalli ning ka Juris Umbrasko sai hakkama kaksikduubliga kogudes 10 punkti ja 11 lauapalli.

TÜ/Rockil on nüüd Alexela KMLis kirjas 14 võitu ja üks kaotus ja sellega ollakse turniiritabelis teisel kohal. Tarvas on 12 võidu ja kuue kaotusega kolmas.

TÜ/Rockil on järgmisena ees ootamas EuroChallenge teise ringi kodumäng belglaste Antwerpen Giantsiga. Pall pannakse mängu teisipäeval, 21. jaanuaril kell 19.00 ja mängu piletid on müügil Piletilevis.