Tartuga liitus ukraina tagamees Anatoly Shundel

Tartu Ülikool Maks & Moorits korvpallimeeskonna särgi tõmbab algaval hooajal selga 29aastane Ukrainast pärit tagamängija Anatoly Shundel.

Eelmisel hooajal mängis 193cm pikkune Shundel TalTech/OPTIBETi eest kokku 17 Eesti-Läti liiga mängu ja kogus neis keskmiselt 14,8 punkti, 2,8 lauapalli ning 2,4 korvisöötu ning efektiivsusnäitaja 14,1. Märkimist väärivad tema 31 punktiline sooritus Pärnu Sadama vastu ning 27 punkti mäng Ventspilsile, mõlemad mängud TalTech ka võitis.

Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi korvpalli spordidirektori Janar Talts ootab tagamehelt abi rünnakul. „Shundel on töökas ja hea viskega mängija, kes peaks meile tagaliini ründejõudu juurde andma. Pigem on ta skooriv tagamängija ja võiks koos Rosenthali ja Veidemaniga päris hea komplekti moodustada. Eelmisel hooajal tegi ta TalTechi eest mõned päris ilusad kontserdid ja nüüd on näha, kuidas ta kohaneb meie treeneri joonisega. Eks kvaliteedi märk on ka see, et ta tegi suvel Ukraina koondisega ettevalmistuse kaasa ja on koondise piiri peal,“ sõnas Talts.

Enne Eestisse tulemist mängis Shundel viis hooaega BK Dnipro ridades Ukraina Superliigas ning 2022. aasta kevadel sõja puhkedes siirdus Tšehhi liigasse BK JIP Pardubicesse.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on algavaks hooajaks mängijatest lepingud lisaks Shundelile ka ka Rain Veidemani, Märt Rosenthali, Hendrik Eelmäe, Robin Kivi, Aleksander Tassa, Kaspar Kuusmaa ning Erki Urvikuga. Meeskonda juhendab lätlane Gundars Vetra, abitreenerina jätkab Olari Narits, managerina Robert Peterson, füüsilise ettevalmistuse treenerina Ott-Erik Kalmus ja füsioterapeudina Rauno Kuusemets.

No Comments

Comments are closed.