Tartu võttis Rakveres väärt võidu

Tartu Ülikool Maks & Moorits mängis Rakveres oma 28. Paf korvpalli meistriliiga mängu ja teenis hea neljanda veerandaja toel 73:69 võidu. Sünnipäevalaps Robin Kivi viskas uut vanustavad tähistavad 22 punkti ja võttis üheksa lauapalli.

Rakvere spordihallis peetud mäng kulges kuni viimaste minuteni väga tasavägisena ja kumbki meeskond ei olnud enam kui kuuepunktilises eduseisus. Kodumeeskond sai avaminutitel Egert Halleri kahe kolmese toel kiiresti 10:4 ette, aga tartlased said peagi mängu tagasi ja edasi jätkus punkt-punkti mäng. Avaveerandi võitis Tarvas Renato Lindmetsa vabavisete järel 17:15.

Teisel veerandil hoidis Tarvas paaripunktilist edu, aga suhteliselt lühikese koosseisuga Tartu meeskond ei lasknud mängu käest. Pisut enne poolajavilet oli seis 33:33 viigis, aga pikale pausile mindi pärast Sten Saaremäeli vabaviskeid siiski Tarva 35:33 juhtimisel.

Kolmandal veerandil jätkus mäng suhteliselt skoorivaesena ja tasavägisena. Meeskonna kostitasid üksteist vaheldumisi minispurtidega ja veerandi lõpuks oli Tarvas saanud kätte 50:47 eduseisu.

Viimase veerandi olulisemad momendid tulid siis, kui mängida jäi alla viie minuti ja Emmanuel Wembi korv alustas Tartu 6:0 spurti, mille lõpetas Robin Kivi pealtpanek. Mängu viimastel minutitel näitasid Kivi ja Sverre Aav vabaviskejoonel kindlust ja lõplikult pööras mängu Tartu poole Bartoni kaks tabavat vabaviset 24 sekundit enne mängu lõppu. Tartu võitis lõpuks mängu 73:69.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa parim oli Robin Kivi 22 punkti ja üheksa lauapalliga. Charles Baron lisas 19 punkti. Emmanuel Wembi kogus 17 punkti kõrvale ka 16 lauapalli. Oliver Suurorg sai kirja 11 punkti.

Rakvere Tarva eest kogus Egert Haller 18 punkti ja kuus lauapalli. Kristaps Gluditis viskas 13 ja Devin Harris 11 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul sai määravaks neljanda veerandi kaitse. „Suuri ärakukkumisi suutsime täna vältida. Vigasid tuli küll sisse, aga saime neljandal veerandil kaitses pidama. Rünnaku pool väga vaimustav ei olnud, aga lõpuminutitel olime visetel kindlamad,“ sõnas Kandimaa.

Tartu Ülikool Maks & Moorits tõusis selle võiduga Paf korvpalli meistriliigas viiendale kohale ja Rakvere Tarvas on koht eespool. Tartlasi ootab sel nädalal veel ees võõrsil mäng Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnaga. Mäng algab Sõle spordihoones laupäeval kell 17.00.

Mängu tipphetked

Mäng täispikkuses

No Comments

Comments are closed.