Suurepärase publiku toel alistati Samaara punatiivad

Mitme tuhande pealtvaataja ees mänginud Rock näitas, et EuroChallenge’i sarja esimene mäng Samaraga Venemaal polnud mingi juhuslik võit, vaid teenitud tulemus – kodusaalis suruti Samara meeskond korduskohtumises maha tugeva neljanda veerandaja toel 84:73 (22:20, 18:23, 22:18, 22:12).

See oli Rocki neljandaks võiduks eurosarja vahegrupiturniiril (ja kaheksas järjestikune eurosarja võit kodusaalis, mis on uus rekord!) ja tähendab sisuliselt järgmisesse ringi pääsemist.

Avapoolaja kolme punktiga kaotanud Rock näitas teisel poolajal energilist kaitsemängu ja pani vastased kimbatusse eelkõige maa-ala kaitsemänguga. „Me ei suutnud neljandal veerandajal nende kaitse vastu kuidagi skoorida. Ja nad tabasid ikka uskumatuid viskeid vahepeal,“ tunnistas Samara mängija Anton Ponkrašov, kes oli Samara meeskonna kõige resultatiivsem mängija 15 punktiga.

Rocki peatreener Gert Kullamäe tunnustas kogu meeskonda suures võidus. „Ei taha kedagi eraldi välja tuua, kõik mehed panustasid võitu. Joosep Toome oli tubli, pani vigastusega oma kolmesed ära. Janar Talts tabas hullu viske vahepeal. Kuid korvpall on meeskonnamäng ja kõik mehed väärivad tunnustust,“ ütles Kullamäe mängujärgsel pressikonverentsil. Kullamäe ja Valmo Kriisa tõid välja ka kodupubliku, kes tekitas suurepärase atmosfääri kodusaalis. „Sellist tunnet polnud pikka aega kogenud,“ leidisKriisa.

Rocki resultatiivsemad mängijad olid Vilmantas Dilys ja Vincent Simpson 23 ning 15 punktiga. Mängujuht Augustas Peciukevicius tõi meeskonnale 11 punkti ja andis seitse resultatiivset söötu.

Edu võtmeks olid kolmesed. Rock tabas kolmeseid suurepärase tabamusega (13/29), Krõlja snaiprid tabasid aga vaid 4 viset kolmepunktijoone tagant.

Koha veerandfinaalis taganud Rockil on nüüd I-grupis neljast mängust neli võitu, Krasnõje Krõljal ja Antverpeni Giantsil kaks ning Mediasi GAZ Metanil null.

Tartul seisavad ees veel mängud võõrsil Antverpeniga (18. veebruaril) ja Mediasiga (25. veebruaril).

No Comments

Lisa kommentaar