Tartu Ülikoolis alistas võõrsil Tallinna Kalevi

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond mängis Tallinnas oma selle hooaja neljanda meistriliiga kohtumise ja võitis sealset Kalevit hoolimata konarlikust algusest 93:67. Rain Raadikult ülikoolimeeskonna parimana 21 punkti ja kaheksa lauapalli.

Kalevi spordihallis peetud mängu algus läks külastaval meeskonnal väga raskelt ja kuidagi ei leitud oma mängurütmi. Kui mängitud oli pool esimesest veerandajast oli seis 17:4 kodumeeskonnale ja eelmise nädala Eurobasketi poolt valitud KMLi parimal mängijal Aleksei Fedortšukil oli lastud visata juba 10 punkti. Veerandaja lõpus mõni korv küll saadi, ent esimese kümne mänguminuti järel oli seis 21:10 kodumeeskonnale.

Teisel veerandajal tartlaste mäng tasapisi paranes ja tasapisi vähendati vahet. Poolaja lõpus olid tablool numbrid 36:30 Tallinna Kalevile.

Teise poolaja alguses tehtud 11:2 spurdiga, kus pearolli mängisid Tanel Kurbas ja Rain Raadik, viigistas Tartu Ülikool seisu 41:41 ja sealt edasi haarati mänguohjad enda kätte. Sten Sokk tabas hästi vabaviskeid ja veerandaja lõpus sai oma mängu pisut ka käima Bill Amis ning enne viimast neljandikku juhtis Tartu Ülikooli juba 57:52.

Otsustaval veerandajal ei lasknud külalised end üllatada ja peamiselt tänu heale kaitsetööle ning Asko Paade ja Raadiku punktidele suurendati vahet. Mängu lõpuks võeti väga korralik 93:67 võit.

Rain Raadik viskas 27 mänguminutiga 21 punkti, võttis kaheksa lauapalli ja andis ka neli korvisöötu. Asko Paade panustas võitu 19, Sten Sokk 13 ja Tanel Kurbas 11 punkti. Sokk oli ka meeskonna parim söötja viie korvisööduga.

Deividas Nazarovas kogus Tallinna Kalevi parimana 13 punkti. Mihkel Kurg ja Brandis Raley-Ross kogusid võrdselt 12 punkti. Aleksei Fedortšuk piirduski lõpuks oma avaveerandajal visatud 10 punktiga.

Tartu Ülikool valitses lauavõitlust 41:28 (ründelauad 17:8) ning tegi vähem pallikaotusi (13:20) ning andis oluliselt rohkem korvisööte (22:9). Lisades siia ka 47% viskeprotsendi kodumeeskonna 40% vastu on ka mõistetav, miks vahe lõpuks nii suureks läks.

Tartu Ülikooli peatreener Indrek Visnapuu sõnul oli mängu raske algus kinni mängijate peades. „Alguses me ei olnud selgelt mänguks valmis. Tahtmine vastane paika panna tekib alles kaotusseisus ja võtsime esimese veerandaja järel jalad kõhu alt välja,“ iseloomustas Visnapuu kohtumist. „Sellistes mängudes tahaks rohkem riske võtta, aga mängu alguses see täna end ei õigustanud.”

Täna sai puhkepäeva Rain Veideman, kes mõne viimase päeva on harjutanud individuaalselt. „Ta on olnud pikalt järjest rakkes ja et ta ka suvel korralikku puhkust ei saanud, siis oleme viimased päevad lasknud tal individuaalse kava järgi harjutada,“ kommenteeris Visnapuu.

Tartu Ülikool mängib oma järgmise mängu kodus kui Balti liiga raames võetakse esmaspäeval, 24. oktoobril vastu Ljubertsõ Triumphi meeskond. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00 ning pilet mängule maksab 5€ ja sooduspilet 3€.

0 kommentaari

Lisa kommentaar