Tartu Ülikoolile LOC Cupilt võit

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond jätkas peale eilset puhkepäeva täna võistlemist Liepajas toimuval LOC Cup turniiril, kus kohtus täna võõrustajate Liepaja/Triobetiga ning sai turniiri esimese võidu, 78:73.

Mäng algas taaskord tasavägiselt. Esimesel veerandil liiguti pidevalt üsna punkt-punktis, ehkki Liepaja oli pigem vahe tagasitegija rollis, kui initsiaatori. Veerandi lõpuks Tartu napilt peal, 17:16. Teisel veerandil sarnane mängutempo jätkus, kuid Liepaja haaras mängi veidi enam enda kätte ning enamus veerandit jäi nüüd juba Tartu ülesandeks võõrustajatele sappa hoida. Päris esimese mängupoole lõpus aga leidis ka Tartu oma hoo taas üles ning tõusis kergesse eduseisu. Poolajapausile mindi Tartu 34:32 paremusest.

Esimese poole mängutempo jätkus ka teisel. Ehkki nüüd võis vahe Tartu kasuks ka veidi suuremaks venida, nüüd juba ka 5- ja 6-punktiseks, tuli Liepaja alati taas sappa, ebamugava paari punkti kaugusele. Veerand lõppes ühe sellise vahe “kõrghetkel”, kui Tartu oli peal 60:54. Viimase neljandiku alguses suurendasid eestlased vahet veelgi, veidi üle 2 minuti mängitud ja eduseis oli juba 64:54. Ka siis ei olnud aga lätlased nõus senisest mängumustrist lahti ütlema ning asusid visalt võideldes vahet vähendama. Nelja punkti kaugusel (64:60) nad aga peatati, kui külalised taas mängu enda kätte võtsid. Vahe kasvamisele järgnes aga otseloomulikult taas ka kodumeeskonna ärkamine ning seekord, kui mängida veel 1.53, oli vahe taas vaid 2, 72:70. See seis püsis pea minuti, kui kumbki meeskond korvini ei jõudnud. Põua lõpetas Tartu, kes viimase mänguminutiga lisas ühe kahese ja neli vabaviset (4/6), lastes Liepajal skoorida vaid ühe kolmese, ning lõpuvilega mängu 78:73 võidu välja teenis.

Tartu Ülikooli resultatiivseimad täna Gert Dorbek, kellelt 18 punkti ja 4 resultatiivset söötu, Dominykas Milka, 15 punkti ja 5 lauapalli ja Janar Talts, 14 punkti, 7 lauda. Lauavõitluse parim oli 12 palli noppinud Venky Jois. Tasavägist mängu näitavad ka meeskondade statistika võrdlused – visketabavus Tartul 39%, Liepajal 40, lauapallid aga jällegi napilt (45-42) Tartule. Täisstatistika leiavad huvilised siit: http://www.fibalivestats.com/u/LBS/317374/index.html

Homme, pühapäeval, toimuvad turniiri kohamängud. Tartu Ülikool mängib pronksikohtumist BC Lietkabelise vastu, mis algab kell 13.15. Tekstiülekannet tasub hommegi otsida Läti Korvpalliliidu kodulehelt http://www.basket.lv.