Tartu Ülikoolil tuli meistriliigas esimene kaotus vastu võtta

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna õhtul oma turniiritabeli arvestuse järgi kümnenda kohtumise, selle hooaja teise põhivastase BC Kalev/Cramoga. Sel korral tuli tunnistada tallinlaste 86:63 paremust.

Esimest veerandit alustas Tartu üsna tagasihoidlikult. Cramo sai koduväljkul hästi minema ning tartlased esialgu sammu pidada ei suutnud. Kümne minuti järel juhtis Kalev 26:16. Teisel veerandil tartlaste õnn pöördus. Visked hakkasid paremini tabama ning vahe sulas kiirelt ühekohaliseks. Ehkki päris viigini mängu viia ei suudetud, oli mängupildist selge, et Tartu on tulnud võitlema ning liiga kindel ei tasu tulemuses olla. Poolajal läksid meeskonnad riietusruumidesse neljapunktise vahega – Tartu sabas 38:42.

Kolmas veerand kulges samuti tartlaste jaoks pea lõpuni soodsalt. Punktivahe oli napimast napim ning kui 3:32 veel minna, jõudsid külalised ka esimest korda viigini, 48:48. Sama kordus seisul 50:50. Veerandi viimase minutiga näitasid aga taas võitlusvaimu ka pealinlased. kes viigi enda kasuks pöörasid ning viimasele neljandikule vastu minnes kuuepunktises eduseisus olid, 56:50. See paistiski aga olevat tõuge, mida võõrustajad vajasid, kuna sellest vahest tartlased enam tagasi sipelda ei suutnud. Mängurütm lagunes täielikult nii kaitses kui ka rünnakul ning Cramo mängijad pakkusid kodupublikule vaatemängulist show’d. Lõpuvilega tuli Tartul seekord vastu võtta 63:86 kaotus.

Mängu tipphetked:

“Käsi südamel võin öelda, et me tulime siia kõva lahingut andma ning mõtlesime tegelikult ikkagi vaid võidust. Täna oli meie jaoks mitmete kehvade asjade kokkulangevus, külma dušši saime omajagu,” ütles kohtumise kommentaariks meeskonna peatreener Gert Kullamäe.

Peatreeneri mängujärgne kommentaar:

Tartlaste resultatiivseimad mängijad olid Janari Jõesaar, 16 punkti ja 7 lauapalli, Janar Taltsilt lisaks 12 punkti, 5 lauda ja 3 vaheltlõiget, Mandell Thomas assisteeris samuti 12 punktiga.

Tartu Ülikool peab oma järgmise kohtumise 6. detsembril, kui uuesti Tallinnasse sõidetakse, seekord G4S Noorteliiga juurde. Järgmine kodumäng, ühtlasi detsembri ainus, peetakse 10. kuupäeval, mil omakorda tuleb Tartusse see “väike”, TLÜ/Kalev. Mängupiletid ootavad kõiki Tartu fänne Piletievis.

Mäng täispikkuses:

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud