Tartu Ülikoolil selg vastu seina – taas tunnistati Rapla paremust

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond mängis täna Raplas teise poolfinaalkohtumise AVIS Utilitas Rapla vastu, kus tuli paraku jälle tunnistada vastaste hästi leitud hoogu play-offideks, ühes nende 71:58 paremusega.

Taas oli Rapla pealetung kohe lahtiviskest alates väga tugev ning punasärgid sai puupüsti täis kodusaali toel ka alguses liidripositsiooni enda kätte, esimese veerandi poole peal edu 11:6. Siiski oli mängupildis kohe selge, et teiseks kohtumiseks on kõik tartlased paremini valmis. Järgneva mõne minuti jooksul hoiti Rapla kuival ning tehti ise vajalikke käike ning 2:30 veel minna, pääses Tartu ka juhtima, 12:11. Veerandi lõpuks tuli kodumeeskond küll veidi hoogsamalt ning oli taas eduseisus, kuid napis – pausiks nende poolt 19:18.

Teine veerand oli skoorimise poolest vaiksem. Et Raplal täna nii õnnelikku viskepäeva ei olnud, kippus Tartu neile pidevalt vägisi kandadele, ehkki mõne punktiga sai kodumeeskond pidevalt liidripositsiooni nautida. Mängupilt oli reedel Tartus nähtuga võrreldes tasavägisem, kuid esimesel poolajal näitas siiski rohkem agressiivsust üles Rapla. Hoolimata vahepeal juba võrdseks kiskunud seisust, suutsid nad hooga peale tulles ka pausile minekuks vahe suuremaks teha, 35:28.

Teise poolaja algus oli Tartule nutune, kuna lisajõudu oli poolajapausist nähtavasti vähemalt esialgu suutnud ammutada vaid Rapla. Järsku ei läinud õigesse kohta enam üldse ka visked, niiet nelja minutiga oli Tartu juurde teeninud vaid ühe punkti, tablool 42:29 Rapla kasuks. Paraku ei hakanud need visked võõras hallis ikka mitte kuidagi tabama ning kolmanda veerandi lõpus tuli tartlastel tõdeda vastase 55:40 paremust.

Neljas veerand tõi esimeste minutitega Tartule veidi leevendust, kuid Rapla edu siiski veel kindel, 56:48. Koduste parem minek aga ei peatunud, vahe peagi jälle kahekohaline, ja Tartu jaoks olukord väga keeruline. Ehkki mõned õnnestunud visked said külalised veel rõngast läbi, oli siiski tõsiasi, et Rapla teine võit tähendas, et selg on nüüd vastu seina. Teise kohtumise kaotus tuli numbritega 58:71.

Tänase kohtumise resultatiivseim mees oli kapten Tanel Sokk, kellelt 14 punkti, 3 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Kahekohalise punktisumma pani kokku ka Venky Jois, 13p, 6lp, 2rs.

“Kaks mängu on meie rünnak väga lukku pandud, pluss meeste aindividuaalne ebakindlus. Eks see kõik kokku on süüdi. Lühidalt öeldes, nad on meie mängu lukku pannud. See Rapla tuhh on praegu väga hea, see on kindel, aga see ei tähenda, et me peaksime alla andma. Seeria on kolme võiduni ja järgmine mäng on uuesti meie kodusaalis,” võttis mängu tõsiselt kokku peatreener Gert Kullamäe.

Poolfinaalseeria mängitakse kolme võiduni, niiet üks kindel kohtumine peetakse veel Tartus, 4. mail kell 19.10. Juhul kui Tartu selle võidab, läheb seeria tagasi Raplasse 6. mail, mängu algusajaks 20.10, ning vajadusel taas Tartusse 8. mail kell 19.10.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud