Tartu Ülikoolil jäi Kalev/Cramo vastu jõudu väheks

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võttis esimest korda selle hooaja Olybet Eesti-Läti liigas vastu Tallinna Kalev/Cramo. Tasavägise avapoolaja järel pandi jõuvahekorrad paika teisel poolajal ning Kalev/Cramo kirjutas tabelisse kaheksanda võidu skooriga 77:58. Tartlaste parim oli Arnas Velicka 13 punkti ja nelja lauapalliga, Julius Kazakauskas kogus kaksikduubli 12 punkti ja 12 lauapalliga.

Tartu meeskonna senise hooaja suurima publiku ees peetud mäng algas kodumeeskonna jaoks kurjakuulutavalt – veerandaja keskel oli jäädud 4:13 kaotusseisu. Neljandiku teises pooles said tartlased oma kapteni ja oktoobrikuu liiga parima Julius Kazakauskase vedamisel vahet väiksemaks, aga esimene veerand lõppes siiski kalevlaste 26:15 eduseisus.

Teisel veerandil näitas Tartu Ülikool end selle mängu parimast küljest. Kuigi vahepeal jäädi juba 16-punktilisse kaotusseisu, siis hea poolaja lõpuga võideldi end mängu tagasi ja kui poolajapausini jäi kolm minutit, oli kaotusseis vaid seitsmepunktiline seisul 30:37. Poolajapausile mindi Kalev/Cramo 43:35 juhtimisel.

Kodupubliku kurvastuseks hakkas teisel poolajal meeskondade vahe selgemini välja joonistuma. Kalevlased suutsid tartlasi hoida kuus minutit kuival samas kui ise visati 14 punkti. Alles Kent Kaarel Vene korv lõpetas põua ja tegi seisuks 37:57 kodumeeskonna poolt vaadatuna. Oma võimalusi kindlamini realiseerinud kalevlased enam teist võimalust ei jätnud. Kolmas veerand lõppes Kalev/Cramo 65:43 eduseisus.

Neljas veerandaeg kujunes mängulises mõttes suuresti skoori vormistamiseks ja kaheksa mehega mänginud Kalev/Cramo suutis oma eduseisu hoida. Oluliseks verstapostiks oli see aga kahele Tartu Ülikooli mängijale. Nimelt sai oma esimesed korralikud minutid Eesti-Läti liigas noormängijad Sverre Aav ja Patrik Peemot. 16-aastane Aav sai mängu küll ka juba eelmises mängus, aga seekord usaldas peatreener Priit Vene teda platsile seitsmeks minutiks. Seega on kaks oma korvpallikooli kasvandikku saanud taas meistriliiga kogemust. Liigamängu seisukohast kirjutas Kalev/Cramo aga oma kaheksanda võidu tabelisse skooriga 77:58.

Tartu Ülikooli küllaltki musta viskepäeva parimad olid juba harjumuspäraselt Arnas Velicka 13 ja Julius Kazakauskas 12 punktiga. Kapten Kazakauskas sai kirja ka kaksikduubli 12 lauapalliga ja andis veel kuus korvisöötu.

Kalev/Cramo parim oli Chavaughn Lewis 25 punkti ja kuue lauapalliga. Keskmängija Reggie Lynch sai kirja 22 punkti ja 12 lauapalli. Branko Mirkovic viskas 12 ja Tanel Sokk 10 punkti.

Tartu Ülikooli peatreener Priit Vene sõnul tuli meeskondade vahe selgelt välja.

Täna tuli välja, mis vahe on VTB liiga jaoks komplekteeritud meeskonna ja meie meeskonna vahel. Jäime alla nii füüsilise poole pealt kui otsuste kiiruses. Ka kokku lepitud asjad ei tulnud ka seetõttu välja ja nii lagunebki mäng ära. Esimesel poolajal saime mingiks perioodiks asjad jooksma ja saime mängu tagasi, aga lõppkokkuvõttes ega jõu vastu ei saanud.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikool on Olybet Eesti-Läti liigas kuuendal tabelireal ning seitsme mänguga on kogutud neli võitu ja kolm kaotust. Kalev/Cramo jätkab puhaste paberitega liidrikohal.

Kodumängudes on Tartu Ülikoolil nüüd päris pikk paus ja järgmist korda ollakse kodupubliku ees alles 22. detsembril, kui külla tuleb Ventspils. Järgmine mäng on aga juba pühapäeval, 11. novembril ja siis sõidetakse Jekabpilsi, kus ees ootab seni võiduta Jekabpils/SMScredit.lv.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud