Tartu Ülikooli korvpallimeeskond toob enda ridadesse Ameerika tsentri

Kui juba mõnda aega on paljud korvpallifännid olnud ootusärevuses, kuna meeskond endale ka teise tsentri toob, siis nüüd võime selle ootuse lõpetada – Tartu Ülikoolil on lõppjärgus läbirääkimised Ameerika päritolu 208 cm pika Forrest Robinsoniga.

1993. aastal sündinud Robinson on pärit Texasest ja mängis USA-s ülikooli ajal mitmes erinevas meeskonnas – alustas ta North Texas Mean Greeni ridades, kuid liikus teisel ülikooliaastal DePaul Blue Demonsi juurde. Tema leivanumbriks olid juba ülikooliajal kolmepunktivisked, see näitaja pani ta ülikooli lõpetamise ajaks 37,8% visketäpsusega DePauli kõigi aegade tabelis üheksandale kohale. Karjääri kogustatistika ütleb, et viskekäsi on tal tõesti päris hea, üldtabavus 40,7%, sh vabavisked 82,1%, lauapalle keskmiselt 2,3 mängust. Et meil lauavõitlus sel aastal ka olemasoleva satsiga üks tugevamaid külgi on olnud, kulubki üks tubli viskaja ehk ära!

Möödunud hooaja veetis mees Küprose esiliigas Omonia Nicosia meeskonnas, kus tegi kaasa 18 kohtumist, igas neist keskmiselt 31 minutit, viskas kolmeseid 40,5% täpsusega, punkte keskmiselt 12,6 mängust ja võttis 5 lauapalli. Tänavust hooaega alustas ta Tshiilis, kus mängis CDU Catolica ridades. Kolmest mängitud kohtumisest sai ta kirja keskmiselt 11,3 punkti ja 3,7 lauapalli.

„Seoses tähtsate euromängudega ja hetkel teadmatusega Joisi tuleviku osas võtsime vastu otsuse tuua oma ridadesse täiendus. Kindlasti on Robinsoni näol tegu teist tüüpi mängijaga kui Venky Jois, aga ta on siiski oluline täiendus meie edurivisse. Loodame, et ta sulandub kiiresti meeskonda ning on meile suureks albiks,“ sõnas mehe kohta lühidalt meeskonna peatreener Gert Kullamäe.

Forrest Robinson jõuab loodetavasti Tartusse lähipäevil ning hea õnne korral on laupäevases võõrsil kohtumises Pärnu Sadamaga juba ka platsi kõrval olemas. Kindlasti saavad huvilised aga uue mängumehe võimeid hinnata tuleval teisipäeval, kui Tartu Ülikool mängib kodus Oberwart Redwell-Gunnersiga.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud