Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kaotas kontrollmängu Neptunasele kahe punktiga

Tartu Ülikooli korvpalliklubi alustas Leedus Klaipedas Garastas Cup 2017 nimelist kontrollturniiri 79:81 (33:42) kaotusega Neptunasele.Homme kell 13.00 kohtub Tartu Krasnojarski Jenisseiga, kellega mängitakse pronksimäng. Mängu näeb otse Delfi TV-st.

Tartlased tegid Neptunase vastu suurepärase teise poolaja alguse kui 14:0 vahespurdi järel mindi ette 47:42. Leedulased tõid seejärel põhimehed uuesti sisse ja said initsiatiivi uuesti enda kätte. Ent suurt vahet sisse ei saadud ja Tartu püsis veel normaalaja viimasel minutil ühe viske kaugusel.

Lõpuks tuli alla vanduda kahe punktiga, Koos lõpusireeniga tabas Kitsing kolmese seisuks 79:81.

Tartu poolel tegi võimsa mängu ameeriklane Steven Cooke, kes viskas 25 punkti, andis 7 korvisöötu ja võttis 7 lauapalli. Janar Talts panustas 15 punkti ja 8 lauapalli, Kristjan Kitsing 12 punkti ja Carl Engström 11 punkti.

Teises poolfinaalis oli Lietuvos rytas 92:76 üle VTB Ühisliiga klubist Jenisseist.