Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alustab võitlust pronksmedalile

Täna alustab Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Balti korvpalliliigas võitlust pronksmedalile, kui võõrustatakse Šiauliai meeskonda Leedust. Mäng algab TÜ spordihoones 18:00 ning piletitega aitab .

Tartlased lõpetasid alagrupp turniiri teise kohaga, saavutades 8 võitu ja 4 kaotust. Veerandfinaalis tuli vastaseks AVIS UTILITAS Rapla. Kahe mängu kokkuvõttes võideti raplakaid 35 punktiga (73:67 ja 76:47). Poolfinaalis kohtuti Jurmala korvpallimeeskonnaga, kus agresiivselt tegutsenud lätlased võitsid esimese mängu 12 punktiga. Korduskohtumisel Lätis võitis TÜ mäng 2 punktiga, kuid sellest kahjuks ei piisanud, et mängida finaalis.

Šiauliai jäi Baltiliiga A alagrupis napilt teiseks. Teel pronksmängule alistati kahe mängu kokkuvõttes BK Ogre, kuid poolfinaalis tunnistati Leedu liiga konkurendi Pieno Žvaigždės paremust.

Tänase mängu muudab ka eriliseks see, et mängitakse viimane rahvusvaheline mäng TÜ spordihoone teises saalis. Saalikompleks valmis 1982. aastal, Tartu Ülikooli 350ndaks juubeliks.