Tartu Ülikooli jaoks lõppesid mängud Eesti-Läti liigas

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas oma hooaja viimase mängu Olybet Eesti-Läti liigas, kui ilma välismängijateta astuti veerandfinaalide teises mängus võõrsil vastu Kalev/Cramole. Noortel tartlastel tuli tunnistada pealinlaste 96:59 paremust ja sellega said Tartu Ülikooli jaoks selleks hooajaks mängitud ka Eesti-Läti liiga mängud.

Veerandfinaalide esimesest mängust oli Kalev/Cramol ees 25-punktiline edu ja seega ei olnud Tartu meeskonnal eriti suurt edasipääsu lootust. Tartlaste treeneritepink otsustas seepeale võtta mängust maksimumi ja välismaalased jäeti koju järgmisteks mängudeks teravust koguma ning eesti poisid said väärt play-offide mängukogemust.

Avaveerandajal hoidis Tartu Ülikooli mängu üleval Robin Kivi, kes tõi korve nii läbimurretelt kui keskpositsioonivisetest. Esimese veerandi lõpetas Hendrik Eelmäe viimase sekundi vise, mis vähendas kaotusseisu 18:25 peale.

Ülejäänud mäng kulges juba kindlamalt Kalev/Cramo dikteerimisel, kuigi tartlased näitasid südi vastupanu hoolimata järjest kogunevast kaotusseisust. Poolajaks näitas tabloo kalevlaste 56:33 eduseisu. Mäng kolmas veerand kujunes peamiselt Kalev/Cramo ameeriklaste Reggie Lynchi ja Tony Wroteni etenduseks, kui mehed kahepeale edukalt rünnakuid lahendasid. Viimasele veerandile läksid meeskonnad Kalev/Cramo 84:49 vedamisel. Skoorivasemal neljandal veerandil vormistati mängu lõppnumbriteks Kalev/Cramo 96:59 võit.

Enamvähem ühtlaselt mänguaega saanud tartlaste parimatena kogusid Kregor Hermet ja Rain Raadik võrdselt 10 punkti. Kent-Kaarel Vene ja Robin Kivi lisasid üheksa silma.

Üleplatsimees oli aga Kalev/Cramo keskmängija Reggie Lynch, kes kogus 30 punkti ja 10 lauapalli. Arnette Moultrie viskas 14 punkti ning Martin Dorbek ja Kristjan Kitsing võrdselt 10 punkti.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul said Tartu mängijad seeriast väärt kogemusi. „Panime täna rohkem rõhku individuaalsetele nüanssidele nii kaitses kui rünnakul. Huvitav on vaadata, et kui praegu sellises vanuses mehed platsil toimetavad, mis neist saab seitsme-kaheksa aasta pärast ehk enamvähem selles vanuses, mis meie vastased täna olid. Üle varju me hüpata ei saa ja selleks, et kuhugi jõuda, tuleb ära teha teatud mahus tööd. Seda ei saa kiirendada. Seetõttu on sellised mängud arengu jaoks väga vajalikud, mis sest et skoori mõttes väga rõõmustav ei paista,“ sõnas Vene.

Tartu Ülikooli meeskonnal on nüüd nädal aega, et end valmis seada Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeriaks Tallinna Kalev/TLÜga. Kolme võiduni peetava seeria avamäng on Tartus teisipäeval, 9. aprillil kell 19.00. Teine mäng peetakse Tallinnas laupäeval, 13. aprillil kell 17.00 ja kindlasti tuleb kolmas mäng Tartus kolmapäeval, 17. aprillik kell 19.00.

No Comments

Comments are closed.