Tartu Ülikooli jaoks jäi eurosarja uks suletuks

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond mängis FIBA Europe Cup kvalifikatsiooniringi korduskohtumise Joensuus sealse Kataja Basketiga. Kuigi kodumängust oli kuuepunktiline puhver, siis tuli Soomes tunnistada Kataja 99:87 võitu ja seega jäi alagrupiturniiri uks kahe mängu kokkuvõttes suletuks. Martynas Mažeika oli tartlaste parim 24 punkti, kuue lauapalli ja viie korvisööduga.

Joensuus peetud kohtumises sai kodumeeskond esimese veerandi keskel kuue-seitsme punktiga ette ja ammutas sellest kindlust. Kregor Hermeti kaugvise alustas aga Tartu Ülikooli 7:0 spurti, millega jõuti punkti kaugusele. Veerandi lõpu mängis aga Soome klubi siiski paremini ja lühikesele pausile mindi seisult 27:21 Katajale.

Teisel veerandil hoidsid Kataja mängijad peamiselt tänu oma kanadalasest mängujuhi Jarred Ogungbemi-Jacksoni ja Fifii Aidoo tegutsemisele kümnekonnapunktilist eduseisu ja kuigi tartlastel oli kaugvisete osas päris hea päev, siis hätta jäädi kaitsemänguga, mis tähendas ebakindlust ja voolavuse puudumist ka rünnakul. Martynas Mažeika viis järjestikkust punkti tõid aga poolaja lõpuks tartlased taas löögiulatusse ning pikale pausile mindi Kataja 46:38 juhtimisel.

Teisel poolajal mängupildis muudatusi ei tulnud – endiselt olid tartlased hädas kaitses rünnakute takistamisega ja nii venis kohati vahe juba paarikümne punkti ligi. Tabavate kaugvisetega suudeti see siiski taas väiksemaks saada ja enne viimast neljandikku oli seis 73:61 Katajale.

Neljandal veerandil suutis edasipääsu osas närvikõdi tekitada Robert Valge, kelle kaks kaugviset ja vabavisked tõid tartlased 14 punkti kaugusele. Martynas Mažeika kaks tabavat vabaviset tegid kohtumise viimasel minutil seisuks 96:87 ehk mängu lisaajale viimine oli vaid ühe viske kaugusel. Paraku näitas aga Kataja mängumees Fifii Aidoo kindlust vabavisetele ja tartlaste viimaste rünnakute lahendused jooksid liiva. Nii tuligi lõpuks vastu võtta 87:99 kaotus ja kahe mängu kokkuvõttes kuue punktiga alagrupiturniirilt eemale jääda.

Vaid mõne minuti puhata saanud Martynas Mažeika kogus Tartu Ülikooli parimana 24 punkti, kuus lauapalli ja viis korvisöötu. Adomas Drungilas viskas 17 punkti ja võttis seitse lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Robert Valge lisas 15 ja Grantas Vasiliauskas 14 punkti.

Kataja mängujuht Jarred Ogungbemi-Jackson sai kirja kaksikduubli 23 punkti ja 12 korvisööduga. Pingilt sekkunud Brandon Cortez Walters viskas 22 punkti ja võttis üheksa lauapalli. Jarekious Bradley kogus 18 ja Fifii Aidoo 10 punkti.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene hinnangul ei saadud oma rütmis mängida. „Jäime hätta üks-üks kaitsega ega saanud oma mängu pärast kehva kaitseolukorda üles. Nad said alguses kindluse kätte ja me jäime neid taga ajama. Kui teise poolaja keskel kukkusid meil vigadega pingile ka kaks pikka, siis jäigi meil käike väheks,“ võttis Vene mängu kokku.

FIBA Europe Cup kvalifikatsioonimängudest on Priit Vene sõnul siiski hooaja kontekstis palju kasu. „Eks teadsime algusest peale, et sellise noore võistkonnaga Euroopasse minnes on raske. Aga kogu hooajale on neist mängudest palju kasu, sest mängijad näevad ära, milline pead olema, et platsil ellu jääda. Ja seda, kuidas olla valmis mänguks, hooajaks ja korvpalliks üldse. Teine valus õppetund ja puhtalt individuaalne teema on vabavisked, mille osas saavad kõik mängijad tööd teha,“ sõnas Vene euromängude kohta.

Tartu Ülikooli hooaeg jätkub PAF Eesti-Läti korvpalliliigas. Pühapäeval, 13. oktoobril mängitakse Riias Läti Ülikooliga. Kolmapäeval, 16. oktoobril võetakse aga kodusaalis esimest korda sel hooajal mõõtu BC Kalev/Cramolt. Mäng Tartu Ülikooli spordihoones algab kell 20.30.

No Comments

Comments are closed.