Tartu Ülikooli hammas Kalev/Cramole võõrsil peale ei hakanud

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond astus oma 17. Olybet Eesti-Läti liiga kohtumises väljakule Tallinnas ning vastaseks valitsev meister BC Kalev/Cramo. Peamiselt kolmandal veerandil saadud kindlusega võttis Kalev/Cramo koduväljakul oma ja võitis kohtumise 104:71. Tartu Ülikooli parim oli neli kaugviset tabanud Märt Rosenthal 16 punkti ja kuue lauapalliga.

Tallinnas Kalevi spordihallis jälgis kohtumist ligi tuhatkond inimest ning kui vahel on Kalev/Cramo jätnud mänguukse irvakile ning hea mänguga on võimalik publikule põnevust pakkuda, siis seekord erilist pinget mängu paraku ei tekkinud. Tartlased said küll üle kodumeeskonna 11:0 algedust ja paar minutit enne veerandi lõppu oli kaotusseis vaid kolmepunktiline seisul 15:18. Veerandi lõpetasid kalevlased aga taas 8:0 spurdiga ja nii lõppes esimene veerand Kalev/Cramo 26:15 eduseisus.

Teisel veerandil venis vahe korraks 20 punkti peale seisul 39:19, aga siis punusid tartlased kokku 12:2 spurdi ja avapoolaja lõpuks oli seis veel igati mängitav – 45:32 Kalev/Cramole.

Paraku ei suutnud Tartu meeskond riietusruumis mängu võluvõtmeid leida ja pikalt pausilt tuli hoopis kindlamini tagasi kodumeeskond. Branko Mirkovici kaugvise tegi alguse kalevlaste 23:4 minekule, mis suuresti mängu käigu ka otsustas. Märt Rosenthali ja Kregor Hermeti kaugvisked pakkusid veerandi lõpus küll pisut lohutust, aga kolmas veerand lõppes siiski Tartu Ülikooli 46:77 kaotusseisus.

Viimane ja skoorirohke veerand kujunes siiski peamiselt mänguseisu vormistamiseks. Tartu Ülikooli poolel näitasid Joonas Anton Jürgenstein ja Märt Rosenthal, et isegi suures kaotusseisus saab innukalt mängida ja punkte tõi kenasti ka Kent Kaarel Vene. Aga siiski näitasid kalevlased kogu võistkonnana väga ühtset tegutsemist ning lõpusireeni kõlades näitas tabloo Kalev/Cramo 104:71 võitu.

Tartu Ülikooli särgis kogus enim punkte vahetusest sekkunud Märt Rosenthal tabades neli kaugviset ja lõpetades mängu 16 punkti ning kuue lauapalliga. Väga korraliku kaksikduubli sai kirja tartlaste värske täiendus Tautvydas Šležas, kelle arvele kanti 14 punkti, 18 lauapalli ja kuus korvisöötu. Hästi sekkus pingilt ka Joonas Anton Jürgenstein, kes lõpetas mängu 10 punkti peal.

Kalev/Cramo mängu vedas kuus kaugviset tabanud Branko Mirkovic ning tema kontole kogunes lõpuks 23 punkti. Arnett Moultrie viskas 20 punkti ja noppis seitse lauapalli. Teine keskmängija Regiie Lynch kogus 15 punkti ja üheksa lauapalli. Maxim Salashi viskas 12 ning Janari Jõesaar 11 punkti. Mängujuhi Tony Wroten jagas kaaslastele koguni 14 korvisöötu ning viskas ise kaheksa punkti.

Olime avaminutitel pehmed ja lasime neil spurtida. Sealt edasi oli neid peatada juba väga raske. Tahtsime küll Kalev/Cramole nende kodus korralikku vastupanu pakkuda, aga täna käis nende jõud meist üle ja päris oma mängu meil mängida ei lastud.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikoolil on nüüd Olybet Eesti-Läti liiga kirjas kaheksa võitu ja üheksa kaotust ning turniiritabelis annab see kaheksanda koha. BC Kalev/Cramo tõusis võiduga samale pulgale Riia VEFiga jagama teist-kolmandat kohta.

Tartlastel on järgmine mäng laupäeval, 2. veebruaril kui Võrus võetakse vastu Valmiera Glass VIA meeskond. Pall pannakse Võru spordihoones mängu kell 15.00 ning Tartu Ülikooli spordihoone juurest läheb mängule ka eribuss, mille pileti saab koos mängupiletiga soetada Piletikeskuse lehelt.

No Comments

Comments are closed.