Tartu Ülikooli edasipääs eurokarikal ei ole võimatu

Ehkki on üsna tõenäoline, et Tartu Ülikooli korvpallimeeskond piirdub sel hooajal FIBA Europe Cup sarjas alagrupiga, ei ole nendelegi mängudele punkti veel siiski päriselt pandud – alagrupikohtumistele loodavad tartlased väärika lõppakordi anda homme. Mis edasi, ei saa aga täie kindlusega hetkel keegi öelda.

Teine koht libises käest, kuid võideldes

Senine hooaeg on eurokarika läinud kahe olulise ja väga napi kaotuse nahka. Esimene kohtumine kodus Austria meistri Oberwart Redwell-Gunnersi vastu otsustati lõpusekunditel, kui vastaste tagamängija Derek Jackson Jr Janar Taltsi veast kaks vabaviset sai ja ei eksinud, sättides tabloole Gunnersi jaoks ülimagusa 78:77 paremuse. Järgmiseks euromänguks sõitis Tartu meeskond Prantsusmaale, kus võõrustajateks Pau-Lacq-Orthez, Prantsuse liiga tippmeeskond. Alagrupi favoriidina panid prantslased oma võimed paika juba esimesel veerandil, mis lõppes nende kasuks numbritega 27:9. Esimesest ehmatusest Tartul lõppkokkuvõttes enam tagasi tulla ei õnnestunudki, vahe püsis enamasti 20 punkti ligi kogu mängu. Kahel korral tundus, et tartlasel õnnestub hoog üles võtta, kuid mõlemal juhul pandi -12 juures üritustele piir karmilt peale ja vastaste paremus kasvas taas. Lõpuvileks seis 77:56 ja Tartu hooajaalguse murekohad selgelt välja toodud.

Üks otsustav alagrupikohtumine peeti alles eelmisel nädalal, 9. novembril, kui Austrias mängiti teist korda Oberwart Gunnersi vastu, pannes paika alagrupi teine ja kolmas koht Pau järel, kes vahepeal ka Gunnersit 81:66 võitnud ja seega üsna kindel esikohapretendent. Mängu algusega Tartul seekord probleemi ei tekkinud ja avaveerand võideti 26:20, kuid teisel neljandikul näitas noor Austria meeskond sitkust ja õnnelikku viskekätt ning juhtis poolajaks juba kolmega, seis 44:41 neile. Ehkki teisel poolajal näitas Tartugi võitlusvaimu ning midagi lihtsalt käest ei andnud, oli otsustaval mängulõpul õnne veidi enam austerlastel ning kolmepunktine erinevus oli tablool ka mängu lõppedes – 79:76.

Ei ole lõppu enne lõppu

Ehkki viimane kohtumine on Tartu jaoks suure tõenäosusega pigem au peale ning edasipääsulootused ei ole suured, pole päris kõik siiski veel läbi. Esiteks juba seetõttu, et olgu muus osas, mis on – Tartu au väärib kaitsmist ja seda mitte ainult palliplatsil, vaid ka selle ümber. On kahtlemata auasi näidata suure korvpalliriigi Prantsusmaa esindajatele, et ka eestlased teavad, mida tähendab sport, kaasaelamine ja lõpuni võitlemine. Et omade osas ei anta alla.

Teiseks ei ole aga praegugi veel võimatu, et Tartu pääseb siiski ka vahegruppi. Liiga võistlussüsteem näeb ette, et kahe divisjoni kümnest alagrupist pääseb edasi ka neli paremat kolmanda koha meeskonda – kaks kummastki divisjonist. Esimesse divisjoni kuuluv Tartu pistab kolmandate kohtade arvestuses rinda Portugali SL Benfica, Meistrite Liigas alistatud Donar Groningeni, Tanel Kurbase koduklubi Södertälje Kingsi ja Ungari Soproni vastu, kes kõik küllalt tõenäoliselt ka peale viimaseid kohtumisi samal asetusel jätkavad. Juhul, kui homme õnnestuks alagrupi liidreid soliidse punktivahega võita, saada seega tabelisse silm kirja ning vähendada ka +/- erinevust, ei ole Tartu jätkamine võimatu. Et kõigis alagruppides on viimased kohtumised veel pidamata, ei saa täpseid kvoote paika panna, kuid lootus ei ole päriselt kustunud ja see on see, mis on oluline.

„Sellise kvaliteediga meeskondi nagu Pau oma ei käi siin regioonis just tihti mängimas. Juba ainuüksi sellepärast tasub saali tulla – tegu on kahtlemata kõige tugevama kohtumisega, mida siinne kossupublik sel hooajal näinud on. Meie igatahes allaandmismõtetega homme platsile ei jookse,“ lausus kohtumise osas meeskonna peatreener Gert Kullamäe.

Lühidalt – homme on vaja saali toetajaid, ja palju. Seda eelkõige näitamaks omadele, et nende tagala ei ole tühi; alla anda ei saa, sest nende toetajad ei ole alla andnud. Sama palju on meie karukoobast aga vaja ka prantslaste vastu, kes siia vaid alagrupivõitu vormistama tulevad. Ennegi on Tartu, selg vastu seina, võitnud meeskondi, kellele kaotamine oleks pidanud olema kindel, ja näidanud nii mõnelegi meeskonnale, mida ülim enesekindlus teha võib. Homse kohtumise pileti saab endale soetada Piletilevis ja kohapeal.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud