Tartu Ülikool võttis Valgast kaasa võidulisa

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond sõitis täna õhtul piirilinna Valgasse, kus teist korda käesoleval hooajal vastaseks kohalik Valga-Valka/Maks&Moorits. Tartlased domineerisid kohtumist kindlakäeliselt ning tõid koju kaasa 82:56 võidu.

Avaminutite tasavägisus lahenes üsna kiiresti Tartu kasuks, kes veidi enne esimese veerandi lõppu juba kahekohalise vahe tabloole sättis ning seda ka lõpuni hoidis – kiirele pausile mindi 22:12 eduseisust. Teisel veerandil oli selge, et Valga pingutustest hoolimata õnnestus mäng Tartul paremini. Vahet märkimisväärselt vähendada ei suudetud ning külalised hoidsid vahe üsna mugava, iseäranis hea hooda veerandi teises pooles minema hakates. Poolajale said tartlased end sättida seisult 50:24.

Praktiliselt kogu kolmanda veerandi hoidis külalismeeskond 29-punktist eduseisu, seda taas veerandi lõpu poole suurendades. Palju kogemust said Tartu nooremad mehed, kes samuti Valga vastu korralikku mängu näitasid. Kent-Kaarel Vene tabav vise korvi alt tegi veerandajapausiks Tartu eduks 72:39. Viimasel neljandikul olid Tartu põhijõuks väljakul just meeskonna noorimad liikmed, kes meistriliiga tasemega alles kohanemas. Visalt võitleval Valgal õnnestus seetõttu vahet ka vähendada, kuid turvaline vooder ette tehtud ja Tartul siiski soolas kindel võit, mis tuli lõpuks numbritega 82:56.

Tartu resultatiivseim täna Venky Jois, kellelt 18 punkti ja 6 lauapalli, Janari Jõesaar lisas omalt poolt 13 punkti ja 3 lauapalli. Dominykas Milka oli tartlaste aktiivseim lauavõitleja, võttes 11 punkti ja tuues ka 9 punkti. Esiliiga mängumeeste edukaim oli täna Märt Rosenthal, kes sai kirja 4 punkti, 2 lauapalli ja 1 korvisöödu.

Mängu tipphetked:

“Ei tea, kas päris ütleks, et täna väga hea päev oli, aga esimesel poolajal mängisime küll head mängu, kaitses kokkulepitu toimis ja rünnakul liikus pall hästi. Täna ilmselt kahtlust ei jäänud, kes oli parem meeskond väljakul,” võttis mängu kokku peatreener Gert Kullamäe.

Peatreeneri kommentaar:

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond peab oma järgmise kohtumise juba õige pea, kui 28. jaanuaril sõidetakse Raplasse. AVIS Raplaga algab mäng laupäeval kell 17.00. Järgmise kodumängu peavad tartlased suure tõenäosusega 7. veebruaril, kui läheb lahti hooaeg Balti Liiga play-offides.

Mäng täispikkuses:

No Comments

Comments are closed.