Tartu Ülikool võttis TLÜ/Kalevi vastu kindlakäelise võidu

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas oma Alexela korvpalli meistriliiga põhiturniiri viimase välismängu, kui Tallinnas kohtuti TLÜ/Kaleviga. Soliidse tegutsemisega kindlustati 97:67 mänguvõit ning tõsiasi, et põhiturniiri lõpliku järjestuse kindlustab eesotsas 31. märtsil peetav kodumäng põhirivaali BC Kalev/Cramoga.

Tänase mängu esimesed minutid oli seekord pigem tasavägise moega, ning päris avavilest ei saavutanud märkimisväärset edu kumbki pool. Esimese veerandi keskpaigaks olid aga tartlased juba veidi vahe sisse teinud, juhtides 14:7. Veerandi lõpuks oli Tartu edule lisanud 2 punkti ning seisuks 28:19. Laias laastus selline püsiski skoorivahe ka teisel veerandil. Peale mõneminutilist korvi tehnilistest probleemidest tingitud pausi jätkasid tartlased veerandi keskpaigas 11-punktisest eduseisust, 38:27. Taas tuli tõdeda täpselt sama punktivahet ka lõppu tähistava vile ajal, kui Tartu ees 52:41.

Teine poolaeg, on üsna aus öelda, kuulus põhimõtteliselt üleni Tartule. Kolmandal veerandil suudeti vahet kiirelt veelgi enam polsterdada ning viie minuti möödudes olid edunumbrid juba 66:43. Üsna sellises taktis jätkati ka kuni mängu lõpuvileni. TLÜ/Kalev tartlaste vastu head rohtu ei leidnud ning ehkki tõdeda tuli tehnilist praaki jooksude näol ning veidi komistamisi seoses nooremate meeste platsile toomisega, ei olnud kahtlust, kumb osapool täna väljakul oma maksma pani. Kolmanda veerandi lõpetas Tartu 72:51 eduseisul ning kogu mängu juba 97:67.

Mängu tipphetked:

Täna oli platsil resultatiivseim Janari Jõesaar, kellelt 23 punkti ning 8 lauapalli. Dominykas Milka lisas protokolli topeltduubli 20 punkti ja 13 lauapalli ning sama sihtmärgini jõudis ka Maks Adam Konate, kellelt 14 punkti ja 10 lauapalli.

Peatreener Gert Kullamäe kommenteeris mängujärgselt: “Üllatavalt kergelt läks, arvestades, et 3 päeva jooksul teine mäng, pikk reis ka veel vahepeal. Sellest aspektist samuti oli positiivne, et täna sai natuke kergemalt võtta mõni mängija, kes eelnevalt rohkem minuteid platsil olnud. Üldiselt aga võib öelda, et mäng täitis oma eesmärgi – saime proovida, mida tahtsime ning võitki kaasas.” Tagasivaatena põhiturniirile on Kullamäe sõnul põhjust rahul olla: “Mul on hea meel, et ei ole põhiturniiril peale Cramo kellegagi komistanud, ehkki hooaja alguses seda loota ei julgenud. Oleme põhiturniiri soliidselt mänginud, ma arvan.”

Peatreeneri kommentaar:

Järgmised kolm kohtumist peab Tartu Ülikooli korvpallimeeskond veidi enam kui nädala jooksul BC Kalev/Cramo vastu. Teisipäeval, 28. märtsil avatakse Saku Suurhallis kell 18.30 Triobeti Balti liiga pronksiseeria. Mängule on sõitmas ka Tartu fännibuss. Sama nädala reedel, 31. märtsil, pannakse kell 19 algavas mängus Tartus paika, kes lõpetab Alexela KML-i põhiturniiri liidripositsioonil. Tartusse tagasi tuleb Cramol tulla ka 6. aprillil, et selgeks saada ka Balti liiga tänavune pronksmedalimeeskond. Viimane kohtumine algab samuti kell 19.00.