Tartu Ülikool võitleb sel aastal Balti liiga pronksmedali eest

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond mängis täna õhtul võõrsil teise Triobet Balti liiga poolfinaalkohtumise, vastaseks Leedu klubi Pasvalio Pieno Žvaigždes. Esimesest mängust kummalgi meeskonnal „põhja“ all ei olnud, kuna Tartus mängiti mäletatavasti viiki, 88:88. Täna õhtul lisaajale läinud mängus suutis viis üleminutit lõpuks veidi paremini realiseerida kodumeeskond, kes võitis kohtumise 82:75.

Taaskord oli näha üsna tasavägist kohtumist, nagu oli Tartus toimunud mängki. Erinev oli see, et sel korral mängiti hoopis kaitsele orienteeritumalt ning skoor püsis kaua madal. Avapoolajal oli kodumeeskond küll domineerivamaks pooleks, kuid teadupärast ei lõppe mäng 20 minuti peal ning seda ka peas hoiti. Esimene veerand leedulastele 17:14, poolaeg 38:30 – kõik veel käeulatuses.

Peale pausi tuligi Tartu uue keskendumisega. Jätkuvalt püsiti kaitses väga hästi ees ning veidi enam tuli õnnestumisi ka rünnakul. Kolmanda veerandi lõpuks oli Tartu juba hoopis lähemal, 49:51. Ka viimasel veerandil oli mängus domineerivamaks pooleks just külalismeeskond, kuid oma ei jätnud tegemata ka kodused. Normaalaeg lõppes peale mõlema poole küüntenärimist taas viigilt, 66:66.

Lisaaja alguses õnnestus Tartul oma päris hästi ning väike edu saadi sisse, 73:68. Kodusaali toel aga leidsid uut jõudu ka võõrustajad ning korvirõngast õnnestus läbi saada ka mõned päris ulmelised visked. Nendest innustatuna võttis Pieno liidripositsiooni ja läks. Hea emotsiooni pealt ei eksitud ning lõpuvile kuulutas juubeldavale meeskonnale 82:75 võitu.

Tartu poolel oli täna resultatiivseim Maks Adam Konate, kelle arvele sai kirja tubli topeltduubel, 18 punkti ja 13 lauapalli. Janar Talts lisas 17 punkti ning 5 lauapalli, 13 punkti ja 5 lauapalliga panustas Dominykas Milka.

„Tahan mehi kindlasti kiita selle eest, et nad tegid täna päris täpselt seda, mida neilt palusime. Skoor õnnestus madal hoida, nagu eesmärgiks võtsime, ning kaitses tegime kindlasti kõvema esituse kui kodus. Rünnakul oli meil omajagu probleeme kaugvisetega, samuti ei olnud õnne vabavisetel. Aga midagi ei ole teha – selline korvpall kord on,“ võttis mängu kokku peatreener Gert Kullamäe.

Tartu Ülikooli on nüüd ees ootamas lausa 4 järjestikust „Kalevi“ mängu. Esmalt juba laupäeval, 25. märtsil, kui Alexela KMLi põhiturniiri viimases võõrsil mängus võtab pealinnas kell 19 vastu TLÜ/Kalev. Seejärel on aga ees ootamas kolm järjestikust kohtumist BC Kalev/Cramoga. BBL-i esimene pronksimäng peetakse Tallinnas teisipäeval, 28. märtsil kell 18.30 ning otsustavaks teiseks kohtumiseks sõidab Cramo Tartusse 6. aprillil, mil mängu algusaeg kell 19.00. Võõrustaja rollis oleme ka 31. märtsil, kui teeme omavahel selgeks koduse meistriliiga põhiturniiri võitja. Pall pannakse järgmisel reedel mängu kell 19.