Tartu Ülikool võitis TTÜ-d ning kindlustas liiga esikohta

Täna õhtul pidas Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Paides oma selle hooaja teise, Alexela KMLi esimese kohtumise TTÜ meeskonna vastu. Ehkki seekord mäng tartlaste jaoks nii libedalt ei läinud, saadi siiski punktitabelisse kirja 75:64 võit ning jätkatakse meistriliiga liidripositsioonil. 

Mängu esimeses pooles sai TTÜ kenasti hakkama sellega, mis kindlasti viimasest Tartuga kohtumisest kõige enam kripeldama jäi – näitati, et karikamängu esitus ei ole see, milleks nad vaid võimelised ongi. Algus oli küllalt võitluslik ja kaugele maha tallinlased ei jäänud, seejärel sai Tartu aga väga hea tunnetuse kätte ning esimese kümne mänguminuti lõpuks oli vahe TÜ kasuks 22:16. Ka peale pausi oli tartlastel esialgu kõik veel kontrolli all ning tabloo näitas pärast Mandell Thomase 2+1 tabamust 9-punktist erinevust, 25:16. Mida aga neljandik edasi, seda enam tõstis TTÜ pead, ja keskpaigaks tuli Tartul esimest korda TTÜ paremust tõdeda, 28:27. Järgmisel viiel minutil oligi domineerivamaks osapooleks pigem tehnikakõrgkooli meeskond ja ka poolajale õnnestus neil minna suuremate punktidega, 35:33.

Peale pausi alustas TTÜ taas enesekindlalt ning oli esialgu oma paremust kindlalt maksma panemas. Tartu endale nii lihtsalt aga lõplikku tulemust ette kirjutada ei lubanud ning tuli järgi, viies skoori peale viit minutit viiki 41:41, seejärel 43:43. Enesekindlus kogunes ning TTÜ enam varasemal määral löögile ei pääsenud, viimasele veerandile mindi vastu 52:46, eespool Tartu Ülikool. Seal külalised enam liidripositsiooni käest andma nõus ei olnud. Vahe suurendati kahekohaliseks ja kümne punkti ümber see lõpuni välja ka püsis, kord veidi enam, kord vähem. Kohtumise lõppu kuulutavaks signaaliks olid tabloole pandud numbrid 75:64 ja Tartu kindlustas Alexela korvpallimeistriliiga esikohta.

Mängu tipphetked:

Peatreener Gert Kullamäe sõnas mängu kohta järgmist: “Teadsime, et nii lihtsalt kui eelmine kord meil täna kindlasti ei lähe. Olime rünnakul hädas mõlemal poolajal, esimesel rohkem, kuid hetkel jätavad viskeprotsendid veel soovida, mistõttu olukord keeruline ka on.”

Peatreeneri mängujärgne kommentaar:

 

Janar Soo debüüdi kohta Tartu ridades ütles Kullamäe: “Meile on Janar igatahes väga suureks abiks ja mees ise tahtis ju samuti tulla. Tänagi näitas ta platsil, et on ihu ja hingega asja juures, esimese mängu kohta pole kindlasti mitte paha.”

Tänase mängu tugitalad olid Janar Talts ja Tanel Sokk, kellelt vastavalt 18 punkti, 5 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja 15 punkti, 2 lauapalli, 1 vaheltlõige. Kahekohalise punktisumma said kirja ka oma debüüdi teinud Janar Soo, kellelt soliidne algus 13 punkti ja 5 lauapalliga, ning Mandell Thomas, kes lisas 10 punkti, võttis 5 lauda ja andis 3 korvisöötu.

Kohtumine täispikkuses:

Järgmine Tartu Ülikooli kohtumine peetakse kodus, kui teisipäeval, 15. novembril võetakse vastu Prantsuse meeskond Pau-Lacq-Orthez, eesmärgiks FIBA Europe Cup selleks hooajaks väärika esitusega lõpetada. Alexela KMLi järgmine mäng on samuti uuel nädalal, reedel 18. novembril, kui Tartusse sõidab külla AVIS Rapla. Mõlemad kohtumised algavad kell 19.00 ja pääsmed on loomulikult saadaval Piletilevis.

 

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud