Tartu Ülikool võitis Tarvast ning võttis testimisele ameerika tagamängija

Eile õhtul mängis Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Rakveres Kastan Arenal Rakvere Tarvaga. Kuni neljanda veerandini küllalt tasavägise mängu võitis lõpuks Tartu Ülikool seisuga 93:78.

Esimesed kolm veerandit saab kõik küllalt ühiselt kokku võtta – tõusud ja mõõnad. Tartu Ülikool oli skoori suurendamises pigem eestvedaja rollis, kuid Tarva mängumehed võlgu ei jäänud ning tulid alati taas sappa. Esimese veerandi lõpus tabas Tarvas olulisel hetkel enne vilet ning viis end 22:21 eduseisu. Teisel veerandil mängis Tartu kokkuvõttes vahe tagasi, kuid ei suutnud kumbki pool eest minna, seekord isegi mitte natuke – teisele poolajale mindi seisult 45:45.

Ka kolmas veerandaeg kulges, nagu juba öeldud, samas taktis. Tartu sai ette, Tarvas tuli järgi. Veerandi lõpuks olid tartlased peal väga tagasihoidliku ühe punktiga (68:67). Siis aga leidis Tartu oma rütmi. Viimase kümne minuti jooksul pandi püsti korralik viskekontsert ning viimane veerand kuulus Tartule 25:11. Mängu lõpuvileks seis siis tartlaste poolt vaadatuna 93:78.

Tartu kõige tugevam esitus harjumuspäraselt Dominykas Milkalt, 21 punkti ja 7 lauapalli, Gert Dorbek 17 punkti, Janar Talts 14 punkti, 8 lauda. Parim lauavõitleja oli seekord Janari Jõesaar, temalt 9 lauapalli ning vastaste korvi visatud 11 punkti.

Rakveres liitus meeskonnaga aga ka üks uus mängija, kes meile testimisele tuli. 22-aastane Travon Baker lõpetas kevadel Põhja-Illinois-i Ülikooli ning tõi oma viimasel hooajal seal ülikooli meeskonna Huskies’i eest keskmiselt 11 punkti, võttis 3,2 lauapalli ning andis 3,7 korvisöötu. Ta lõpetas ülikooli ka väga tubli rekordiga – nimelt ei puutunud mees nelja aasta jooksul mitte üheltki mängult ja sai neid nii oma arvele 126.

Ehkki Rakveres mees veel platsile ei jooksnud, teeb ta seda täna, kui Tartu Ülikooli korvpallimeeskond mängib kodus KTP Basketi vastu treeningkohtumise. Mäng algab kell 15.30.