Tartu Ülikool võitis kontrollturniiri Pärnus

Sel nädalavahetusel mängis Tartu Ülikooli korpvallimeeskond kontrollturniiri Pärnus, kus lisaks tartlastele osales Tallinna Kalev/TLÜ, Pärnu Sadam ja KTP Basket Soomest.

Laupäevases poolfinaalis kohtuti tallinnlastega, kes alistati 25. punktiga. TÜ haaras kohe alguses initsiatiivi ning esimene neljandik võideti 22:16. Poolajale mingi tartlaste 54:38 numbritega ja seda edu enam Tartu käest ei andnud, võites mängu kindlat 102:77 (22:16, 32:22, 22:21, 26:18).

Selles mängus oli Tartu Arnas Velicka, kes viskas 30 punkti, võttis 5 lauapalli ja jagas 9 resultatiivset söötu. Teda toetasid Märt Rosenthal ja Kregor Hermet, mõlemad tõid 19 silma.

Finaalis kohtus TÜ Pärnu Sadamaga, kes oli päev varem alistanud soomlased 89:80. Kahjuks jäi võitu varjutama pärnakate liidri, Siim-Markus Posti vigastus.

Finaal hakkas tartlaste jaoks rabedalt. Alguses ei saadud ennast kohe käima ning esimese veerandi keskel juhtisid pärnakad 13:8 ning avaveerand kaotati 21:24. Teise veerandit alustas Kregor Hermet kohe kolmanda veaga ning kohati juba tundus, et ei suudeta mängu sisse elada. Seisult 34:34 tegi aga Tartu Ülikool 14:0 spurdi ning poolaeg võideti juba seisuga 48:38. Meie parimad poolajaks olid Arnas Velička 11, Hendrik Eelmäe 9, Rain Raadik 8, Julius Kazakauskas 7, Kregor Hermet 6, Kent-Kaarel Vene 5 ja Märt Rosenthal 2 punktiga. Teine poolaeg kuulus juba tartlastele, polnud närvilisust ning kontrolliti mängu. Võit numbritega 97:74.

Arnas Velicka oli taaskord mängu parim 27 punktiga. Rain Raadik lisas 16, Hendrik Eelmäe ja Julius Kazakauskas 12, Kregor Hermet 10 punkti. Arnas Velicka valiti ka turniiri MVP-ks.