Tartu Ülikool võidutses kodus Rakvere Tarva üle

Tartu Ülikool pidas täna oma 2017. aasta esimese kodumängu, milleks sõitis külla Rakvere Tarvas/Palmse Metall. Peale esimesi minuteid sai Tartu Ülikool mängu kindlalt enda kätte ning lisas turniiritabelisse lõpuks võidu numbritega 110:64.

Päris mängu alguses said visad võitlejad kollastes särkides pareminigi minema. Esimesed kolm minutit juhtis mängu Tarvas, kuid Gert Dorbeku kaugvise, kui mängitud 3:47, seadis tabloole Tartu 8:7 eduseisu ning sellest enam ei loobutud. Avaveerandi kindlustasid tartlased endale 27:16 ning poolajaks oli see edu juba täpselt duubeldatud, 53:31.

Ka teisel poolajal mängu erilist põnevusmomenti ei tekkinud. Tartlased said eksperimenteerida erinevat tüüpi koosseisudega ning mängutunnetuse kätte saada, kartmata ülearu selle pärast, et eduseis käest libisema hakkaks. Palju mänguaega said ka satsi nooremad mehed, kellest täna väljas Märt Rosenthal, Robin Kivi ja Hendrik Eelmäe. Kolmas veerand tartlastle 78:46 ning viimane neljandik vaid vormistamise küsimus – lõppskooriks Tartu kindel võit 110:64.

Mängu tipphetked:

„Täna oli meie põhiliseks eesmärgiks mänguminuteid võimalikult võrdselt jaotada ja kõigile hea tunnetus kätte anda,“ sõnas peatreener Gert Kullamäe peale mängu. „Õnnestusime selles üsna hästi, arvan. Samuti tegi heameelt see, et keegi oma minuteid n-ö ei kuritarvitanud – kõik, nii noored kui vanad, olid hingega asja juures ja tegid oma ära.“

Treeneri kommentaar Delfile:

Tartu Ülikooli säravaim esitus täna Dominykas Milkalt, kellelt ilus topeltduubel 26p+11lp, lisaks 3 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget. Oma tegi kuhjaga ära ka Märt Rosenthal, kes tõi 24 punkti, võttis 5 lauapalli, andis 4 res.söötu ja tegi 2 vaheltlõiget, samuti oli silmapaistev Janar Taltsi panus, 15p+8lp+3rs. Olgu ka öeldud, et käe said valgeks 11-st väljakul käinud mängijast 10.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna järgmine mäng on samuti kodus, nimelt tuleval reedel, 20. jaanuaril võõrustatakse Pärnu Sadamat, kohtumise algus kell 19.00. Piletid antud mängule on kõigile huvilistele kättesaadaval Piletilevis.

Mäng täispikkuses:

No Comments

Comments are closed.