Tartu ülikool tutvustab uue spordihoone plaane ja korvpallimeeskonna koosseisu

13. septembril kell 12 allkirjastatakse Tartu ülikooli spordihoones  juurdeehituse leping ning esitletakse 2017/2018 hooaja esindusvõistkonda.

Konkursi ehitustööde teostaja leidmiseks kuulutas Tartu ülikool välja käesoleva aasta juunis ning septembriks on protsess jõudnud nii kaugele, et lepingule saab anda allkirjad ning täpsemaid uuendusi lähemalt tutvustada. Plaanis olevatest uuendustest annavad ülevaate Tartu ülikooli rektor Volli Kalm, linnapea Urmas Klaas, Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi juhatuse esimees Harry Lemberg  ning riigihanke võitnud ehitusfirmade AS Tartu Ehitus ja KRC Ehitus OÜ esindajad.

Koos uue multifunktsioonilise saaliga ehitatakse sporditeaduste ja füsioteraapia instituudile uus õppe- ja teadushoone. Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi juhataja Priit Kaasiku sõnul mõjutab spordihoone juurdeehitus instituudi õppe- ja teadustööd väga olulisel määral. „Praegu on meil nii õppekavad kui ka laboratoorne tegevus eri hoonetes laiali ja seetõttu kannatab nii metoodiline koostöö teadustöö vallas kui tudengite sisuline osalemine instituudi elus. Eriti oluline on kaasaegse õppe- ja uurimiskeskkonna kujundamine füsioteraapia õppekavade tudengitele ja õppejõududele. Uus hoone loob reaalsed võimalused uurimis-metoodilise arsenali laiendamiseks nii alus- kui rakendusuuringute suunal,“ rääkis Kaasik.

Spordihoone ehitustööde maksumus on üle 10 mln euro. Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi jätkab samas majas tegevust ka ehitustööde ajal. Ehitustööde lõpp on planeeritud  2018. aasta lõpuks, mil uues ühises hoones on koos nii akadeemiline spordiklubi kui ka sporditeaduste ja füsioteraapia instituut. Tartu ülikooli korvpallimeeskond saab tänu juurdeehitusele uue multifunktsionaalse kodusaali, kus lisaks spordiüritustele on võimalik korraldada ka konverentse, kontserte ning muid suurüritusi.

Lisaks lepingu allkirjastamisele astub 13. septembril esmakordselt avalikkuse ette uues koosseisus Tartu ülikooli korvpalli esindusmeeskond. Esimesed kontrollkohtumised on uue peatreeneri Priit Vene käe all peetud ning ametlik hooaeg algab oktoobris. Üritusel tutvustatakse uusi mängijaid ning plaane-ootusi tulevaks hooajaks.

Priit Kaasik, kes alates möödunud suvest juhib ka akadeemilise spordiklubi korvpallidivisjoni, rääkis, et korvpallimeeskonna juures on möödunud hooajaga võrreldes toimunud olulised muutused. „Ametis on uus peatreener, kehalise ettevalmistuse treener ning samuti meeskonna füsioterapeudid. Ootused meeskonnale on kõrged, aga otsese võistlustulemuse kõrval on sama olulisel kohal meie enda korvpallikooli noormängijate sisulisem kaasamine meeskonda. Kolm meie kasvandikku esindasid edukalt Eesti koondist U-18 vanuseklassis ning on valmis püüdlema järgmiste eesmärkide poole,“ sõnas Kaasik.

No Comments

Comments are closed.