Tartu Ülikool tuleb Ventspilsist mõtlemapanevalt suure kaotusega

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas oma PAF Eesti-Läti liiga kuuenda mängu valitseva meistri Ventspilsi kodusaalis. Hoolimata korralikust avaveerandist, tuli mängu lõpuks tunnistada hävitavat 38:93 kaotust.

Ventspilsi Olümpiakesksues peetud mängu esimene veerand ei andnud aimugi ees ootavast. Pärast seitset mänguminutit oli seis 14:14 viigis. Veerandi lõpetas paremini kodumeeskond ja juhtis lühikeseks pausiks 20:15.

Edasist on aga raske seletada nii kõrvaltvaatajatel kui ilmselt ka meeskonnal endal. Kodumeeskond valitses edasist mängu täielikult ja tartlaste vähesed punktid tulid peamiselt vabaviskejoonelt. Ventspils võitis teise veerandi 32:6 ja juhtis poolajaks 52:21.

Tartlased ei suutnud mängu saada ka teisel poolajal ja viskasid veerandaegadel vastavalt üheksa ja kaheksa punkti. Samas tegutses kodumeeskond pingevabalt ja edukalt. Mängu lõpuks näitas tabloo Ventspilsi 93:38 võitu.

Tartu Ülikooli parimatena kogusid Adomas Drungilas ja Robert Valge võrdselt kaheksa punkti, Drungilasele ka seitse lauapalli.

Ventspilsi parim oli tagamängija Janis Berzins 17 punkti ja 12 lauapalliga. Võrdselt 15 punkti viskasid Linards Jaunzems ja Klavs Cavars.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene hinnangul jäi puudu õigetest otsustest. „Tegime platsil palju valesid otsuseid ja Ventspilsi sugune meeskond seda karistamata ei jäta – kui ise sisse ei viska ja kaitses isegi veaga maha võetud ei saa, siis lähebki vahe suureks. Kindlasti ei ole see selline korvpall, mida me mängida tahame ja milleks treenime. Nüüd peab meist igaüks endas midagi üles leidma ja siit tuleb edasi minna. Pühapäeval on kodus uus mäng, teistsugune vastane ja teine tulemus,“ sõnas Vene.

Tartu Ülikoolil on PAF Eesti-Läti liigas kirjas kaks võitu ja neli kaotust. Ventspils on kuue võidu ja ühe kaotusega kolmandal kohal.

Pühapäeval, 17. novembril võtavad tartlased kodus vastu AVIS UTILITAS Rapla võistkonna. Mäng Tartu Ülikooli spordihoones algab kell 17.00.