Tartu Ülikool teenis võõrsil Läti Ülikooli üle võitlusliku võidu

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond teenis Olybet Eesti-Läti liiga kaheksanda võidu Riias, kus võitlusliku mänguga alistati Läti Ülikool 77:72. Neli kaugviset tabanud Arnas Velicka oli tartlaste edukaim 21 punkti ja seitsme korvisööduga.

Riia Elektrumi olümpiaspordikeskuses peetud mängu oli vaatamas üle neljasaja inimese. Tartu Ülikool hoidis pea kogu kohtumise küll juhtohjasid, aga noored lätlased ei andnud hetkekski järele ja seetõttu kujunes mängust küllaltki närviline ja võitluslik kohtumine. Avaveerandil said tartlased Arnas Velicka kaugvisete abil hästi minema ja peatreener Priit Vene jagas mänguaega peaaegu kõikidele kaasas olnud mängijatele. Veerandi lõpus läks sellega rütm pisut käest ja Läti Ülikool võitis neljandiku viimase sekundi kolmesega 20:19.

Taas põhiviisikuga alustanud tartlased viskasid teisel veerandil 10 vastuseta punkti, aga tõele au andes mahtus nende kümne punkti vahele palju rabedat ja pallikaotusterohket korvpalli. Avapoolaja paari viimase minutiga said ka lätlased taas ree peale ja nende kaheksa järjestikkust punkti võrdsustasid taas mängu. Esimese poolaja lõpetas Arnas Velicka kaugvise, mis viis Tartu meeskonna 34:28 ette.

Kolmandal veerandil püsis mäng üsna tasavägisena ja punkte saadi peamiselt kaugvisetest. Veerandi keskel said tartlased küll korraks kuue punktiga ette, aga kohe oli lätlastel vastused olemas ja viimasele neljandikule läksid meeskonnad 54:54 viigiseisul.

Lõplikult said tartlased mängu enda kätte neljandal veerandil tehtud 8:0 spurdiga, mille alustas Kregor Hermet ning jätkas Joonas Anton Jürgenstein kahe kaugviskega. Sellega pääses Tartu Ülikool seitsme-kaheksa punktiga ette ja hoidis seda vahet kuni lõpuni. Viimasel minutil lisas pisut närvikõdi lätlaste kuus vastuseta punkti, aga lõppseisu vormistas kapten Julius Kazakauskas vabavisetest ning tabloole sätiti Tartu Ülikooli
77:72 võidunumbrid.

Hästi kaugviskeid tabanud tartlaste parim oli Arnas Velicka 21 punkti, seitsme korvisöödu ja viie lauapalliga. Kregor Hermet lisas 16 punkti ja neli lauapalli. Robin Kivi arvele kanti 11 punkti. Tautvydas Šležas oli üheksa punkti ja 12 lauapalliga lähedal kaksikduublile.

Läti Ülikooli eest kogus nende mängujuht Renars Birkans 16 punkti ja andis neli korvisöötu. Linards Jaunzems sai kirja kaksikduubli 13 punkti ja 12 lauapalliga. Samuti 13 punkti skooris Karlis Zunda, talle ka kaheksa lauapalli. Adrians Snipke viskas 12 punkti.

Nad hakkisid pidevalt kohtunike lubatu piiril ja eks see lõi meid oma rütmist välja. Korvi all elati meil pidevalt seljas ja saime ainult 13 vabaviset – nii vähe pole meil juba ammu olnud. Aga kõige tähtsam on see, et saime kätte võidu, mille järgi siia tulime ja nüüd saab hakata valmistuma kolmapäevaseks mänguks Kalev/Cramoga.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikoolil on Olybet Eesti-Läti liiga tabelis kirjas kaheksa võitu ja kaheksa kaotust ning sellega asutakse seitsmendal real. Läti Ülikool on viie võidu ja 13 kaotusega 12. kohal.

Tartu Ülikooli järgmine mäng on kolmapäeval, 30. jaanuaril ning siis sõidetakse Tallinna mängima BC Kalev/Cramoga. Järgmise tingliku kodumängu peavad tartlased laupäeval, 2. veebruaril kui erandkorras Võru spordihoones võetakse vastu Valmiera võistkond. Pall pannakse Võrus mängu juba kell 15.00.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud