Tartu Ülikool teenis Valgas kuuenda võidu

Pärast paarinädalast koondisepausi oli Tartu Ülikooli korvpallimeeskond taas Olybet Eesti-Läti liigas võistlustules Valgas sealse Valga/Valka Maks&Mooritsa vastu. Tasavägise mängu järel teenisid tartlased hooaja kuuenda võidu skooriga 83:79. Üleplatsimehena kogus Arnas Velicka 18 punkti ja andis 10 korvisöötu.

Valga spordihoones paarisajapealise publiku ees kohtumine kulges kahe võrdse heitluses. Avaveerandi keskel 12:12 viigiseisust sai Valga 7:0 spurdiga kerge edu, mis püsis kuni veerandi lõpuni. Avavaatus kodumeeskonnale 24:18.

Teise veerandi alguses kulus Tartu Ülikoolil aga vaid paar minutit, et juhtima minna ja suurim roll selles oli koondislase Kregor Hermeti kaheksa järjestikkusel punktil. Mõneminutilise võrdse mängu järel said tartlased eest tänu selle hooaja debüüdi teinud Hannes Saare kaugviskele, millele Robin Kivi lisas kohe veel ühe. Tartu Ülikooli 42:36 eduseisus mindi ka poolajapausile.

Teist poolaega alustas Valga aga väga innukalt. Valga keskmängija Carl Anthony Montgomery kümme järjestikkust punkti andsid kodumeeskonnale kerge ülekaalu ja Tartu jäi tagaajaja rolli. Noored tartlased sellest suurt probleemi ei näinud ja Kent Kaarel Vene ning Julius Kazakauskase korvidest oli veerandi lõpus eduseis taas Tartu Ülikooli käes – 48:46.

Väga võrdselt kulgenud viimase veerandi jooksul ei suutnud kumbki meeskond otsustavalt eest ära minna. Kohe kui tartlased said edu sisse, vastas Valga värskeim täiendus ameeriklasest mängujuht Stephen Brown ning seis oli taas tasa. Mängu lõpulahendus jäigi viimasesse minutisse kui 79:79 viigiseisul tehti viga Arnas Velickale ning noor leedukas realiseeris vabavisked kindlalt. Valga ei suutnud oma lõpurünnakut edukalt lahendada ja nii tõid Julius Kazakauskase vabavisked tabloole Tartu Ülikooli 83:79 võidunumbrid.

Viis mängijat said Tartu Ülikooli ridades kirja kahekohalise punktisumma. Arnas Velicka sai kokku kaksikduubli 18 punkti ja 10 korvisööduga. Kregor Hermet viskas 17 punkti ja võttis üheksa lauapalli. Julius Kazakauskase kontole kogunes 16 punkti ja kaheksa lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Robin Kivi viskas 12 ja oma selle hooaja debüütmängus tabas Hannes Saar eksimatult kolm kolmest ja kogus 10 punkti.

Valga/Valka parim oli Stephen Brown 20 punktiga. Guntis Sipolins lõpetas mängu 14 punkti ja kaheksa lauapalliga. Dashawn King viskas 13 ja Carl Anthony Montgomery 12 punkti ja keskmängija noppis ka 10 lauapalli.

Tartu Ülikooli peatreeneri Priit Vene sõnul saadi kirja väga väärt võidupunktid.

Võidu saime kirja ja see on selliste mängude puhul kõige tähtsam. Vahepeal kaotasime pisut distsipliini, aga lõpus suutsime seda hoida ja pisut oli õnne ka. Võidud tulevadki selle pealt kui kaitses oma töö ära teha ja siis ka punktikohad üles leida. Täna see meil õnnestus ja saime tabelisse kirja väärt võidu.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikoolile oli see Olybet Eesti-Läti liigas kuuendaks võiduks ning sellega tõusti seitsmendale tabelireale ning püsitakse play-offi kursil ehk kaheksa parema seas. Valga/Valka meeskond on kahe võidu ja üheksa kaotusega 13. kohal.

Tartlaste järgmine mäng on laupäeval, 15. detsembril Liepajas kui kell 17.00 astutakse vastu BK Liepajale, kellega sel hooajal veel mängitud ei ole. Mängule võtab suuna ka fännibuss ning rohkem infot selle kohta leiab meeskonna kodulehelt.

No Comments

Comments are closed.