Tartu Ülikool teenis Rakveres võidulisa

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas oma aastanumbri viimase PAF Eesti-Läti liiga mängu Rakveres, kus tasavägises kohtumises alistati Rakvere Tarvas 88:84. Tartu eest sai Kregor Hermet kirja kaksikduubli 23 punkti ja 11 lauapalliga.

Rakvere Spordihoones üle 750 korvpallisõbra ees peetud kohtumine kulges kaasahaaravalt. Avaveerandil suutsid tartlased saada oma mängu paremini käima ja Adomas Drungilase ja Robert Valge korvide najal võideti esimesed kümme mänguminutit 28:18.

Tartu Ülikoolil püsis korralik eduseis ka teisel veerandil, aga pisut paremasse hoogu sai ka Tarva korvialune ning Renato Lindmetsa ja Thomas Hamiltoni korvidest tuli kodumeeskond pisut lähemale. Poolaja viimastel sekunditel tabas kaugviske Robert Valge ja see viis meeskonnad pikale pausile Tartu 44:38 eduseisul.

Riietusruumis said ilmselt Tarva tagamehed Kristo Saage ja Devin Harris õiged juhtnöörid, sest nende senisest agressiivsem tegutsemine tegi mängu taas võrdseks. Kolmanda veerandi keskel läks Tarvas 9:0 spurdiga kohtumist juhtima 57:53. Tartu vastas omakorda seitsme vastuseta punktiga ja sai mängul sabast kinni. Enne viimast neljandikku näitas tabloo Tartu 64:62 eduseisu.

Viimane veerand oli korvpallisõpradele tõeline maiuspala, sest meeskonnad suutsid järjepanu üksteise korvidele vastata ja nii oli minut enne lõppu seis pärast Kregor Hermeti korvi 81:81 viigis. Viimase minuti suutsid tartlased siiski kindlamini mängida ja Hermeti kaugvise viis Tartu lõplikult ette. Robin Kivi, Tanel Sokk ja Robert Valge vormistasid vabavisetest mängu lõppseisuks 88:84.

Tartu Ülikooli mäng püsis algviisiku õlul. Kregor Hermet sai kirja 23 punkti ja 11 lauapalli. Kõik 40 minutit mänginud Robert Valge tabas neli kaugviset ja sai kirja 25 punkti. Lõpu eel mängus õnnetult ninaluu murdnud Adomas Drungilas jõudis enne seda visata 23 punkti, võtta seitse lauapalli ja anda viis korvisöötu. Tanel Sokk viskas 14 punkti ja andis seitse korvisöötu.

Rakvere Tarva parim oli Devin Harris 20 punkti ja kaheksa korvisööduga. Neli kaugviset tabanud Kristo Saage sai kirja 17 punkti. Tyler Hamilton IV kogus 15 ja Egert Haller 12 punkti.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul suudeti lõpuni ära kannatada. „Valmistusime täna selleks, et ei teeks kiirustatud ja rumalaid viskeid ning otsiksime oma võimalusi kannatlikult. Sellega suutsime ka enamvähem hakkama saada ja mängu enamasti dikteerida. Oli teada, et saame palju viskeid võtta ja õnneks kukkusid need täna ka sisse. See oli enne jõulupausi kindlasti vajalik võit ja saame nüüd kosuda ja haavu lakkuda,“ sõnas Vene.

“Raske mäng tõesti, just emotsionaalselt ja füüsiliselt. Alguses tulime hästi peale ja nemad võib-olla ka ehmatasid ära. Olime kümnega ees ja tegime neli pallikaotust järjest, mille pealt lasime nad mängu tagasi. Nii ta läkski mängu lõpuni välja. Suutnuks me mõõna ära hoida, oleks kergemini läinud, aga vähemalt tuli võit. Me ei andnud vaimselt alla, ei lasknud pead norgu ja püüdsime edasi. Nende kaitse on selline, et võib rivist välja lüüa, aga sellega ei saa põhjendada meie eksimusi. See oli ülioluline võit, võib-olla selle hooaja magusaim võit. Oli raske periood selja taga. Kiidan kogu meeskonda, kõik suutsid end kokku võtta. Enne seda väikest puhkust oli meil seda võitu väga vaja,” ütles Tartu Ülikooli korvialune jõud Kregor Hermet.

Tartu Ülikoolil on nüüd PAF liiga turniiritabelis kirjas viis võitu ja üheksa kaotust ning sellega asutakse 11. real. Rakvere Tarvas on seitsme võidu ja seitsme kaotusega kuuendal kohal.

Tartu peab oma järgmise mängu laupäeval, 11. jaanuaril ja siis on kodusaalis vastas Läti Ülikooli võistkond.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud