Galerii ja intervjuud: Tartu Ülikool teenis kodus võidulisa Tallinna Kalev/TLÜlt

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võttis kodusaalis vastu endise peatreeneri Gert Kullamäe koos oma Tallinna Kalev/TLÜ võistkonnaga. Peamiselt tartlaste dikteerimisel kulgenud, aga siiski tasavägise mängu turniiritabeli neljanda ja viienda vahel võitis Tartu Ülikool lõpuks 75:66. Arnas Velicka kogus üleplatsimehena 22 punkti, seitse lauapalli ja viis korvisöötu.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli kogunenud meeldivalt palju rahvast, kes mängule päris korralikult kaasa elasid. Mängu alustas paremini siiski külalismeeskond ja mõne minutiga oli kalevlaste eduseis 8:2. Peagi said ka tartlased oma mootori käima ja avaveerand lõppes 15:15 viigiseisul.

Teise veerandi keskel alustasid Märt Rosenthali viis järjestikkust punkti tartlaste 10:2 spurti ning veerandi keskel juhtis kodumeeskond 27:19. Demarcus Harrisoni korvidest sai Kalev aga mängusabast siiski kinni ja vahe taas kolmele punktile. Poolaja lõpuminutil teenis aga Tartu Ülikool Karl Johan Lipsu ebasportliku vea järel vabaviskeid ja peaaegu seisva kellaga visati kuus vastuseta punkti ja nii läksid meeskonnad poolajale Tartu Ülikooli 41:28 eduseisus.

Kolmas veerand kulges suuresti tartlaste kontrolli all ning vahe püsis kümnekonna punkti juures. Alles veerandi lõpuminutitel võttis kalevlaste mängujuht Taylor Stafford rünnakute lahendamise enda peale ja vedas oma võistkonna hoogsalt lähemale. Viimase neljandiku alguseks oli Tartu Ülikooli edu sulanud vaid kuupunktiliseks seisul 60:54.

Skoorivaesema viimase neljandiku hoidis kodumeeskond oma kontrolli all. Kuigi tartlaste rünnakud kõige sujuvamalt ei läinud, siis ei suutnud ka kalevlased otsustavalt järgi tulla. Lõpuminutitel olid mõlemad meeskonnad pikalt kuival, mis tähendas, et tartlased hoidsid oma eduseisu ja võitsid lõpuks küllaltki kindla 75:66 skooriga.

Tartu Ülikooli parim oli mängujuht Arnas Velicka 22 punkti, seitsme lauapalli ja viie korvisööduga. Märt Rosenthal lisas 12 punkti ja viis lauapalli. Joonas Anton Jürgenstein kogus 11 punkti.

Tallinna Kalev/TLÜ edukaim oli Taylor Stafford 20 punktiga. Demarcus Harrison lisas 14 ja Karl Johan Lips 10 punkti. Lips oli ka üleplatsi parim lauavõitleja 13 lauapalliga.

Tartu Ülikooli peatreeneri Priit Vene sõnul saadi hoolimata rabedast mängust kirja vajalikud võidupunktid.

Meie poolt oli küllaltki rabe esitus, aga saime kaitse pidama ja see töötas. Kolmandal veerandaja lõpus lasime vastase mõningate oma rumalustega mängu tagasi. Lõpus suutsime nad oma nooremate jalgadega üle mängida ja saime tabelisse väärt võidu juurde. Kindlasti tänud publikule, kes täna meeskonnale korralikuks toeks olid. Loodetavasti saame selliste tasuta särgiaktsioonide ja tegevustega nagu täna, peagi ka kogu publiku ühtset värvi.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Treenerite intervjuud ja mängu tipphetked

Tartu Ülikoolil on nüüd Olybet Eesti-Läti liiga tabelis kirjas neli võitu ja kaks kaotust ning tabelis seega neljas koht. Tallinna Kalev/TLÜ on viie võidu ja kolme kaotusega koht tagapool.

Tartlastel on järgmise nädala kolmapäeval, 7. novembril ees ootamas järgmised kalevlased ehk BC Kalev/Cramo. Tartu Ülikooli spordihoones antakse mängule avavile kell 19.00.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud