Kodus kindel võit Jekabpilsi üle

Tartu Ülikooli korvpallivõistkond võttis sõbrapäeval vastu tabeli punase laterna Jekabpils/SMScredit.lv meeskonna. Tasavägise avaveerandi järel said tartlased oma kaitse pidama ning rünnaku jooksma ja võitsid kohtumise kindlalt 101:55. 24 minutit mänginud Arnas Velicka oli meeskonna parim 20 punkti ja kaheksa korvisööduga. Käe said valgeks kõik 11 platsil käinud Tartu mängijat.

Billy Boy esitletud mängus ei saanud esimese veerandi kaitsemängule eriti kõrget hinnet anda. Sel hooajal veel võiduta Jekabpilsi meeskond püsis mängus tänu sellele, et suudeti kiiresti rünnakulahendused leida. Külalised võitsidki avaveerandi 21:19.

Teisel veerandil hakkas aga oluliselt paremini toimima tartlaste kaitsemäng ja enam ei saanud Jekabpilsi mängijad nii tempokalt palliga toimetada. Edu kaitses tõi kaasa ka parema rütmiga rünnakud ning vabaks mängitud viskekohtadelt tabasid kaugviskeid nii Arnas Velicka kui Märt Rosenthal. Poolajaks oli Tartu Ülikool ees 40:32.

Õige tulevärk hakkas kodumeeskonnal pihta kolmandal veerandil ning siis olid korralikult soojaks saanud kõik mängijad. Veerandajal visatud 36 punkti viisid tartlased kindlalt ette ning otsustasid mängu. Viimasele neljandikule mindi Tartu Ülikooli 76:42 eduseisus.

Neljas veerand kujunes suuresti Tartu noorte mängumeeste peoks. Hästi sekkusid pingilt kõik mängijad ja kohtumise lõpuks oli vähemalt üks korv kirjas kõikidel platsil käinutel. Mängu lõpuks kirjutas Tartu Ülikool tabelisse kindla 101:55 võidu.

Enda tavalisest kümmekond minutit vähem mänginud Arnas Velicka lõpetas mängu 20 punkti ja kaheksa korvisööduga. Kolm kaugviset tabanud Märt Rosenthal lisas 17 punkti. Võrdselt 11 punkti peale jäid Tautvydas Šležas, Kregor Hermet ning Joonas Anton Jürgenstein. Leedu tsenter Šležas sai kirja ka kaksiduubli 12 lauapalliga ja andis viis korvisöötu.

Jekabpilsi ridades tegi parima esituse Leon Gilmore III visates 23 punkti ja võttes 12 lauapalli. Jurijs Aleksejevsi arvele jäi 12 punkti ja kaheksa lauapalli.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul said noored platsil hullata.

Meeskond pidas täna distsipliinist kinni ja viskasime oma 100 ära. Noorematele oli see hea võimalus mänguminuteid koguda ja teisel poolajal sai puhkust anda neile, kes muidu rohkem mängivad. Esimene veerandaeg oli küll tasavägine, aga küllaltki kiiresti sai selgeks, et vastastel korralikku materjali napib. Loodetavasti sai pärast sellist kindlat võitu publik sõbrapäeval hea emotsiooniga koju minna.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikoolil on nüüd Eesti-Läti korvpalliliigas kirjas 10 võitu ja 11 kaotust ning tabelis annab see kuuenda koha. Jekabpils on 21 kaotuse ning ühegi võiduta viimasel ehk 16. kohal.

Tartu Ülikoolil on nüüd ees ootamas ligi kahenädalane koondisepaus. Järgmine mäng on taas kodus, kui kolmapäeval, 27. veebruaril võetakse vastu kodune konkurent AVIS UTILITAS Rapla. Pall pannakse TÜ spordihoones mängu kell 19.00.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud