Tartu Ülikool teenis Jekabpilsis võidulisa

Kodumängudes üle kuu pikkuse pausi pidav Tartu Ülikooli korvpallimeeskond teenis Olybet Eesti-Läti korvpalliliigas neljanda võidu Jekabpilsis alistades turniirtabeli punase laterna Jekabpils/SMScredit.lv 93:74. Korraliku kaksikduubli 23 punkti ja 14 lauapalliga sai kirja Julius Kazakauskas.

Kodumeeskond Jekabpils ei ole senisel hooajal veel võidurõõmu nautinud, ent sellest hoolimata suutsid nad tabeli kuuenda meeskonna Tartu Ülikooli avapoolajal korralikku võttesse võtta. Avaveernadi keskel tehtud 6:0 spurt kallutas initsiatiivi Jekabpilsi poolele ning veerand võidetigi 24:21.

Ka teisel veerandil püsisid tartlased pidevalt mõne viie-kuue punkti kaugusel ning alles poolaja lõpus hakkas kaitse paremini toimima ja vahe vähenes taas minimaalseks. Poolajapausile läksid meeskonnad Jekabpilsi 45:44 eduseisus.

Tartlased suutsid avapoolaja lõpus alustatut jätkata ka pärast poolajapausi ning surve tõi ka edu. Veerandaega alustati 12:0 spurdiga ja sealt kätte võidetud edu enam maha ei mängitud. Tartu rünnak püsis peamiselt kolme mehe õlul – Arnas Velicka lõi teravust ja tabas eemalt ning lauavõitluses tegid head tööd ja tõid korve Julius Kazakauskas ning Kregor Hermet. Otsustava spurdi ajal sekkus hästi ka Märt Rosenthal. Kolmanda veerandi lõpuks juhtis Tartu Ülikool juba 68:55.

Viimane veerand kulges samas rütmis. Kodumeeskond oli hädas korralike rünnakulahenduste leidmisega ning tartlased jätkasid skoorimist oma kohtadelt. Eduseis võimaldas peatreener Priit Venel mängitada ka nooremaid mängijaid ning mängu lõppskooriks näitas tabloo Tartu Ülikooli 93:74 võitu.

Kolm Tartu Ülikooli mängijat said kirja vägagi soliidsed numbrid. Kaksikduubli 23 punkti ja 14 lauapalliga kogus kapten Julius Kazakauskas. Kregor Hermeti arvele kirjutati 24 punkti ja kolm kaugviset tabanud Arnas Velicka oli samuti 23 punkti ja üheksa lauapalliga lähedal kaksikduublile, lisaks andis ta ka kuus korvisöötu.

Meeskonnale andsid välisväljakul kindlasti jõudu juurde ligi 30 Jekabpilsi kaasa sõitnud Tartu fänniklubi liiget, kes mängule häälekalt kaasa elasid.

Jekabpilsi eest said korvialused mängijad Jurijs Aleksejevs ja Verners Kohs kirja võrdselt 19 punkti. Mullu Valga eest pallinud Aleksejevs noppis ka kaheksa lauapalli ja andis seitse korvisöötu. Rainers Hermakovskis lisas 16 punkti.

Tartu Ülikooli peatreeneri Priit Vene sõnul võttis avapoolajal mänguplaani käivitumine aega.

Alguses said nad sisse juhuslikke viskeid, mis neid ka eduseisus hoidsid. Tahtsime pisut tormakalt survet avaldada ja palle kätte saada. Aga teisel veerandil oli tegelikult juba märke, et nad hakkavad ära kukkuma ja nii ka läks. Saime pärast pausi kohe õiged visked sisse ja mängu enda kätte. Lõpuks viskasid nende pikad oma silmad ikkagi ära, aga meil oli täna paar käiku rohkem varuks.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikoolile oli see neljandaks võiduks kolme kaotuse kõrvale ja sellega hoitakse Olybet Eesti-Läti liiga tabelis kuuendat kohta. Jekabpils jätkab kaheksa kaotusega tabeli viimandal real.

Järgmisena sõidab Tartu Ülikool külla AVIS Utilitas Rapla meeskonnale. Pall pannakse Rapla Sadoilini spordihoones mängu reedel, 16. novembril kell 19.00.

Mängu kokkuvõte

No Comments

Comments are closed.