Tartu Ülikool – Tallinna Kalev/TLÜ. Kas selle hooaja seeria saab lõpuks murtud?

Pühapäeval näeb Eesti korvpallipublik taas koduses kossus kuuma vastasseisu, kui Alexela Korvpalli Meistriliiga viies meeskond Tallinna Kalev/TLÜ võtab koduse kõrgliiga raames vastu tabelis teisel kohal asuva Tartu Ülikooli. Teeme põgusa eelvaate – kes peaks eelseisva kohtumise võitma ning milliseid koefitsiente pakub meile spordiennustus?

Tartu publikule on see kohtumine mõistagi pisut enam kui tavaline reamäng tabelis – tegu on ikkagi Tartu endise peatreeneri Gert Kullamäe järjekordse vastasseisuga endise koduklubi vastu. Kuigi kohtumine toimub Tallinnas, võtavad tartlastest fännid neile 2015. aastal üllatuslikult Eesti meistritiitli sepistanud Kullamäe kindlasti hästi vastu, ent see ei tähenda kindlasti mitte seda, et pealinlaste jaoks platsil midagi lihtsat toimuma hakkaks – oh ei.

Hooaega pisut heitlikult alustanud Tartu on viimasel ajal oma hoo taas üles saanud ning ka Alexela KML-is kindlalt teisele kohale tõusnud. Uue peatreeneri Priit Vene teadlik otsus hooaja alguses isegi väikese avansina noori mängijaid usaldada on nüüd korvpalliaasta teises pooles hakanud üha enam vilju kandma ning praegune Tartu on selgelt mitu kraadi kõvem tiim kui sügisene Tartu.

Poolprofimeeskonnale kohaselt on Tallinna Kalevi aasta olnud aga veelgi heitlikum. Erinevad peatreenerid, jagelemised ning tulevad ja lahkuvad mängijad on muutnud selle klubi jaoks tänavuse hooaja tavalistest veelgi erilisemaks – mine nüüd võta kinni, kas heas või halvas võtmes. Kui sügise alguses pakkusid mõned julgemad kalevlasi koguni medalipretendentideks ning osad ennustasid isegi finaalikohta, siis reaalsus on seni pigem näidanud ikkagi seda, et tegu on Eesti liiga mõistes korraliku keskmikuga. Nagu ütles välja ka tiimi abitreener Martin Müürsepp: “Esimeseks eesmärgiks on lihtsalt jõuda poolfinaali, kõik edasine on meie jaoks ainult ja ainult boonuseks.” Tartul ei saa aga teadupoolest eesmärgid meistritiitlist allpool olla – BC Kalev/Cramo on küll paberil selgelt tugevam, aga nagu korra juba ka sel hooajal nägime, võivad kaalukausid korvpalliplatsil olla siiski päris võrdsed ning aeg-ajalt ka tartlaste kasuks kalduda. Eks näis!

Kuna tabeliseis on liiga keskel väga tihe, on iga võit seal kulla hinnaga ning seetõttu võib arvata, et kalevlased mängivad Tartu vastu täie tahtejõuga ning motiveerituses küsimust olla ei tohiks. Pühapäevane kohtumine välistab suuresti ka selle, et mõned päevatööd tegevad pallurid mängule otse kontorist tulema peaksid. Hetkel viiendal kohal olevad tallinlased võivad vabalt langeda kuuendaks, aga sama vabalt ka kolmandaks tõusta – valusaks tagasilöögiks oli teisipäeval saadud kaotus TTÜ-lt, samas võeti eelmisel laupäeval magus võit tugeva Valga-Valka/Maks&Mooritsa üle.

Sel hooajal on Tartu ja Kalev/TLÜ omavahel vastamisi olnud juba viiel korral ning senised mängud on läinud isegi mõneti üllatavalt võrdselt: Tartul on kirjas kolm, Kalevil kaks võitu. Sealjuures on alati võidu võtnud kodumeeskond – viimati alistas Tartu Kalevi Alexela KML-is 87:78, enne seda tõi Kristo Saage viimase sekundi vise Kalevile Sõle Spordikeskuses peetud Balti liiga matšis napi 82:80 võidu.

Tartu hakkab Balti liigas mängima pronksmedalile, siib võibki eeldada, et nende tiimide omavaheliste kohtumiste koduvõitude seeria sedapuhku katkeb ja Tartu kirjutab endale tabelisse hooaja 16. võidu. Seda väidet uskudes on võimalik kena kopikas teenida ka Betsafe’i kihlveokontoris: Tartu võidukoefitsiendiks on seal 1,20, samal ajal kui Tallinna meeskonna koduvõit tooks raha tagasi 4,10-kordselt. Koefitsient 1,20 on Tartu peale panustades igati korralik väärtus – kui oled Tartu fänn, siis mis oleks parem kui oma tiimi võit, mis täidab pisut ka rahakotti?

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud