Tartu Ülikool sai Valga/Valkalt kodus valusa kaotuse

Nädala jooksul kolmanda kodumängu pidanud Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võõrustas Valga/Valka Maks&Mooritsa meeskonda. Kodumeeskonna kättevõidetud edu sulas lõpuminutitel. Valga/Valka meeskond keeras mängu enda kasuks viimaste sekunditega ja võitis kohtumise 72:71. Julius Kazakauskas kogus Tartu Ülikooli eest kaksikduubli 18 punkti ja 14 lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoones peetud kohtumine sarnanes mõneti tartlaste eelmisele kahele kodumängule. Avaminutites peale oli kodumeeskond hädas oma mängurütmi leidmisega ja tabelis tagapool olevat meeskonda ei suudetud kuidagi maha raputada. Kuigi kaheksa mehega mänginud Valga/Valka on kaotanud võimaluse kohamängudele pääseda, näitasid nad sisukat mängu ja avaveerand lõppes 18:18 viigiga.

Teise veerandi keskel said tartlased pisut paremini mängu enda kätte ja pingilt tulid mängu juba ka nooremad mängijad. Neljandiku keskel juhtis Tartu Ülikool 33:27. Valga leegionär Lynden Rose Jr tõi aga kahe kiire kaugviskega oma meeskonna järele ja sellest hoogu saanud valgalased võitsid poolaja 39:37.

Ka kolmanda veerandi järel oli vahe vaid mõnepunktiline, kuigi nüüd juba Tartu kasuks. Mängupildi järgi olid tartlased järjest enam kontrollivamm pool ja meeskonnad läksid viimasele veerandile Tartu Ülikooli 58:55 juhtimisel.

Tartlased said neljanda veerandaja alguse 10:2 spurdiga kätte korralikud trumbid mängu võitmiseks. Veel kolm minutit enne lõppu juhtis Tartu kaheksa punktiga seisul 71:63. Valga/Valka meeskond suutis aga leida endas jõudu lõpuspurdiks ja 19 sekundit enne lõppu jõuti Rose’i korvist kahe punkti kaugusele. Tartu poolel ei tabanud Robin Kivi kaugvise, mis andis võimaluse Valgale. Kristaps Miglinieks tabaski viis sekundit enne lõppu kaugviske ja viis sellega Valga/Valka punktiga juhtima. Tartu ei suutnud järele jäänud sekunditega korvi visata ja nii võitiski Valga/Valka mängu 72:71.

Tartu Ülikooli suurim skoorija oli Arnas Velicka 22 punkti, seitsme korvisöödu ja kuue lauapalliga. Julius Kazakauskas sai kirja kaksikduubli 18 punkti ja 14 lauapalliga. Kregor Hermet lisas 16 punkti.

Valga/Valka Maks&Moorits ridades kogus enim punkte Dashawn King, kelle nime taha kirjutati 17 punkti ja viis lauapalli. Ligi 37 minutit mänginud Timo Eichfuss viskas 15 punkti ja andis neli korvisöötu. Lynden Rose Jr lisas 14 ja Kristaps Miglinieks 11 punkti.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene hinnangul ei mängitud lõppu eriti õnnestunult.

Jäime lõpuminutitel nende mängu kinni ega loonud enam teravust. Kui me ka lõpuks saimegi vabaviskeid, siis panime need mööda. Lõpusekunditel jooksis väljakul ka juhe kokku ja tegelikult ei oleks tohtinud Valgale lõpus rünnakut jäädagi. Aga nii see mäng läks ja nüüd peame järgmise nädala lõpus näitama Lätis sisu, et play-offi koht kindlustada.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikool püsib pärast tänast kaotust küll Olybet Eesti-Läti liigas kuuendal real, aga seda kohta jagatakse Jurmala meeskonnaga. Järgmisel nädalal on tartlasi ees ootamas kaks mängu Lätis kui reedel, 22. märtsil kohtutakse Riia VEFiga ning päev hiljem Jurmalas saab play-offide tabeliseis lõplikult selgeks.