Tartu Ülikool sai Raplast kaasa raske võidu

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kohtus täna õhtul Alexela KML-i põhiturniiri viimast korda võõrsil AVIS Raplaga. Raskelt tulnud, aga siiski võit – 68:65 ja vajalik punkt turniiritabelis.

Esimese poolaja osas ei ole õnnetuseks midagi väga ilusat öelda. Tartlased tulid mängu selgelt nõrgemalt ning jäid veidi maha juba avaveerandil, lõpetades selle 13:17 kaotusseisust. Rapla aga, nagu ikka, kodus sentimeetritki järgi ei andnud ning sai igast punktist indu juurde. Mängu kontroll oli selgelt nende käes ka kogu teise veerandi ning poolajale tuli külalistel minna õige mõtlikult – 28:36.

Treeneri karm jutuajamine riietusruumis pani tartlased aga selgelt paika, sest teise poole esimesest rünnakust alates oli platsil justkui teine meeskond. Üles olid leitud nii pealehakkamine, võitlusvaim kui ka osavus ning vahe sulas õige ruttu. Eriti hästi hakati tabama kolmesejoone tagant ning kui kolmandal veerandil 5:50 veel minna, oli tablool juba viik, 40:40. Tartu jätkas sama hooga ning ei olnud kahtlust, et liider oli vahetunud mitte ainult tablool, vaid ka väljakul mängupildis. Viimasele veerandile mindi juba vastu tartlaste juhtimisel, 55:46.

Neljas veerand kujunes aga pingeliseks, mida Raplas mängides oodata ongi. Tartu hoidis küll kontrolli jätkuvalt enda käes, kuid Raplagi nõelas kodupubliku tormilise toetuse saatel õigetel hetkedel valusalt. Korduvalt muudeti Tartu eduseis ebakindlaks, kuid külalised rabelesid end siiski kindlamale liidripositsioonile tagasi. Kui minna oli 3:32, pani Mandell Thomas vabavisetega tabloole seisu 66:54, kuid siis algas Rapla kõige ohtlikum tagasitulek. Tabada õnnestus mõned uskumatud visked ning pingeliste minutite tulemuseks oli 7 allesjäänud sekundit mänguaega ning Tartu ülinapp eduseis 66:65. Dominykas Milka kaks külmavereliselt tabatud vabaviset panid tabloole 68:65, mänguaega jäi 6,1 sekundit. Kodumeeskond kaotas palli ning lõpuvile kuulutas napilt võitjaks Tartu.

Kohtumise tipphetked:

Täna oli tartlaste resultatiivseim kindlalt Mandell Thomas, kellelt 21 punkti, 6 lauapalli ning 3 korvisöötu, 13 punkti, 4 laua ning 3 vaheltlõikega panustas Janari Jõesaar. Ilusa esituse tegi ka meeskonna teine Janar, Talts, kellele kirja 11 punkti, 6 lauapalli ning 4 resultatiivset söötu.

„Kolmas veerand oli väga ilus, kuid üldkokkuvõttes ei saa ma mänguga rahule jääda. Avapoolajal jäi kõvasti puudu võitlushimust ning ettevalmistusest, see on kindlasti miski, millega peame nüüd finaalidele vastu minnes tõsiselt tegelema. Siiski, mängu teine pool tegi enam rõõmu. Hea, et Raplalt nende kodus ka viimase võidu siiski kätte saime,“ sõnas mängujärgselt peatreener Gert Kullamäe.

Peatreeneri kommentaar Delfile:

Tartu Ülikool peab oma järgmised kohtumised kodus nii Balti kui ka koduses liigas. Esmalt tuleb Triobet BBL-i poolfinaalis vastu võtta Leedu klubi Pieno Žvaigzdes, kellega kohtumine tuleval teisipäeval, 14. märtsil, algusega kell 19.00. Juba sama nädala reedel peetakse kodus Alexela KML-i põhiturniiri eelviimane kodumäng, milles võõrustatakse TTÜ KK-d. Sellegi mängu algusajaks on 19.00