Tartu Ülikool sai Pärnust kaasa raske võidu

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond käis Alexela KML-i põhiturniiril viimast korda Pärnus, kohtumas loomulikult ei kellegi muu kui Pärnu Sadamaga. Seekord õnnestus pääseda ehmatusega – viimase minutiga suutis Tartu otsustavad visked ära teha ning koju sai sõita 67:62 võiduga.

Terve esimene poolaeg, et mitte etteruttavalt öelda, et suisa kogu kohtumine, kulges tasavägisuse tähe all. Algusest peale liikusid meeskonnad sisuliselt punkt-punktis, ja seda mõlemal veerandil. Kummalgi suutsid tartlased mõneks ajaks ka domineerivam pool olla ja vahet enda kasuks veidi suurendada, kuid üle viie punkti neid ette ei lubatud ning seegi vahe tehti õige pea tasa. Esimesed kaks veerandit lõppesid mõlemad viigiga, esmalt 18:18, seejärel poolaeg 33:33.

Sisuliselt nullist alanud kolmandal veerandil mängu otsustavat pööret ei tulnud. Alustati jällegi Tartu kiire viiepunktise eduga (38:33), mille pärnakad kiirelt nullisid, ja taas punkt-punktis. Veerandi keskpunktis tablool uuesti viik, nüüd numbritega 42:42. Teises pooles sai Tartu kirja kohtumise suurima eduseisu, napid seitse punkti (51:44), kuid seegi ei jäänud püsima. Pärnu tuli mängu tagasi ning ehkki viimaks ometi oli veerandajapausiks võimalik ka liider välja kuulutada, Tartu, oli edu väga napp – 53:50.

Otsustav neljandik algas paremini kodumeeskonna jaoks. Kahe tabava lähiviskega haaras Pärnu liidriseisu, 54:53, kui mängida jäi veel veidi alla kaheksa minuti. Taas liiguti mõne punkti kaupa, kord veidi ees üks, kord teine, kuid veidi initsiatiivikam hasartselt mängiv kodumeeskond. Otsustavat vahet selles mängus kumbki osapool kätte ei saanudki ning tundus, et asi jääb olenema lihtsalt õnnest. Sõna otseses mõttes pea viimase minutini oli mõne punktiga peal Pärnu, kuid täpselt siis, kui kõige olulisemad rünnakud, suutsid Tartu kogenud mehed Talts-Sokk-Dorbek oma ära teha. Tanel Sokk lisas viimased punktid vabavisetest ning lõpetati saatuslikuks ostunud edunumbriga, tablool viiepunktine paremus – 67:62.

Mängu tipphetked:

“Kujunes selliseks kinniseks mänguks, pallikaotusi mõlemal poolel vähe ja probleeme oli visketabamusega, mis nii mõneski mehes kindlasti ebakindlust süvendas. Mõlemalt poolt siiski soliidne mäng, ma usun. See, et lõpu otsustasid meie kogenud mehed, on loogiline – treenerina loodan ikka sellistel hetkedel just nende kogemustele.”

“Me teadsime juba enne hooaja algust, et seekordne tuleb antud komplekteeritusega teistsugune, kui varasemad olnud on. Olen isegi üllatunud, et senimaani ei ole koduses liigas komistanud rohkem, kui vaid Kalev/Cramo vastu. Usun, et antud olukorras oleme oma asjadega seni väga hästi hakkama saanud,” sõnas mängujärgselt peatreener Gert Kullamäe.

Peatreeneri kommentaar:

Täna olid Tartu poolel edukaimad just kogenud tagamängijad Tanel Sokk ning Gert Dorbek, kellele vastavalt 19p+3lp+4rs+3vl ja 14p+5lp+3rs. Kahekohalise arvu punkte panustas ka Dominykas Milka, temalt 10 silma ja 6 lauapalli.

Tartu peab oma järgmised kohtumised õige lühikese pausi järel – juba ülehomme on kodusaalis ootamas karm võitlus Triobet BBL-i esimeses ringis, vastaseks Kasahstani meister Atõrau Barsõ. 6. ja 7. veebruaril peetavad kaheksandikfinaalkohtumised algavad mõlemad kell 19.00 ja mängupääsmeid jagab Piletilevi nii esimesele kui ka teisele neist.

Päisefoto: Siim Semiskar

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud