Tartu Ülikool sai meistriliiga teise kaotuse

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna õhtul oma 2017. aasta esimese kohtumise ja selleks sõideti Tallinnasse vana rivaali BC Kalev/Cramo juurde. Tasavägise mängu lõpetas Cramo tartlastest edukamalt ning Tallinnast kaasa tuli võtta turniiritabeli teine kaotus numbritega 75:85.

Erinevalt eelmistest tänavuse hooaja kohtumistest, oli mäng algusest peale tasavägine. Avaveerandi lõpetas veidi domineerivam Cramo 19:16 eduseisus, kuid teise alguses mängis Tartu sellegi vahe tagasi ja poolajapausini välja liikusid meeskonnad täiesti punkt-punktis. Esimese poole lõpetas veidi paremini Tartu, kes Janar Taltsi lähiviskest 43:41 juhtima läks ning Cramo peale seda korvist ka kuni vileni eemal hoidis.

Poolajapausilt naasmine mängu esialgu kuigi suurt muutust ei toonud, kuna samamoodi is jätkati taas, kord punktiga ees üks, kord teine sats. Kolmanda veerandi viimasel minutil näitas Cramo head närvi ja viskekätt ning suutis vahet pea esimest korda veidi enam suurendada – neljandale veerandile vastu 66:62, kuid Tartu siiski selgelt igati konkurentsis.

Mängu viimase neljandiku aga suutis Kalev enam enda kasuks pöörata. Kohe veerandi alguses suurenes vahe kahe rünnakuga 73:62-ni ning tartlastel oli ees senise mängu raskeim ja suurim tõus. See ka tuli, kuna vaid mõne minutiga oli Tartu tulnud järgi 70:73, mängu lõpuni minna veel umbes täpselt pool veerandaega. Sellel viimasel viiel minutil oli aga enam õnnelikku viskekätt Cramol, kes tabas mitu hea ajastusega kaugviset. Et Tartul samaga vastata ei õnnestunud, suurenes vahe kiirelt ning lõpuvileks oli tablool BC Kalev/Cramo võit numbritega 85:75.

Mängu tipphetked:

Tartu resultatiivseimad mängijad täna Janari Jõesaar, kellelt 15 punkti, 6 lauapalli ning 2 korvisöötu. Lisaks temale tõid kahekohalise arvu veel viis mängijat, kuid neist assisteeris teda kõige edukamalt Tanel Sokk, kelle arvele jäi 12 punkti, 3 lauda ja 4 res. söötu.

Alexela korvpallimeistriliigas oli see tartlaste jaoks teine kaotus, kuid sellegipoolest jätkatakse 13-2 saldoga turniiritabeli esikohal, BC Kalev/Cramo 19 kohtumisest saadud kolme kaotusega teine.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna järgmine kohtumine peetakse kodus, kui täpselt nädala pärast, 14. jaanuaril vastu võetakse Rakvere Tarvas/Palmse Metall. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones tavapäratult juba kell 16.00 ning selle piletid on Piletilevis täiesti saadaval.

Vaata mängu täispikkuses:

No Comments

Comments are closed.