Tartu Ülikool sai magusa võidu Rapla üle

Tartu Ülikool läks AVIS UTILITAS Rapla vastu kodus revanši järgi. Suhteliselt kindla, stabiilse ning rahuliku etteastega TÜ ka selle sai – 75:64 . Teine poolaeg kuulus üsna selgelt võõrustajaile (37:24).

Avapoolaeg lõppes Rapla kasuks 40:38. Oli pinget, põnevust, õnnestumisi, eksimusi. Suurim edu oli Raplal 19. minutil (37:30), kuid Tanel Sokk ja Vytenis Cizauskas tõid mängu taas tasakaalu. Carl Engströmilt avapoolajal Tartu poolel 10 pt, Janar Taltsilt 8, vastaspoolel tõid Jaren Sina, Devonte Upson ja Gert Dorbek 9 silma.

Kolmandal veerandil näitas Rapla head võitlust, head mängu, kuid mingil hetkel kadus neil vahetustega hea minek (Gregor Ilves ja Kristjan Voolaid siiski ei mänginud täna – toim.), rütm, ning Tartu sai veerandi lõpus minema. Kuni selle hetkeni vaheldus eduseis pidevalt, käest-kätte. Näha, et tegu on kahe võrdse meeskonnaga, kahe medalipretendendiga.

Viimasele veerandile mindi TÜ eduseisul 59:52 ning veel paar minutit hiljem pärast Robin Kivi tabavat kaugviset 64:53. Võib öelda, et Rapla enam päriselt mängu tagasi ei saanud ehkki kolm minutit enne lõppu tegi Devontre Upson vahe vaid viiepunktiseks (64:59).

Teenitud 75:64 võit Tartule ning eriti just nende rasket tabeliseisu arvestades.

allikas: basket.ee, Aldo Maksimov