Tartu Ülikool pronksiseerias 2-0

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond sõitis täna õhtul Pärnusse, et kohaliku Pärnu Sadamaga maha pidada Alexela KML teine pronksikohtumine. Ehkki vastased osutasid oma kodusaalis kindlasti tugevamat vastupanu, õnnestus Tartul võtta seeria teinegi võit, seekord numbritega 66:58.

Tänane mäng liikus alguses üsna sarnases tempos esimesega, mis neljapäeval Tartus peeti. Külalismeeskond said seekord alguses veelgi paremini minema, juhtides mõne minuti järel juba 6:0, mille peale kodused korraks mõttepausi tegema pidid. Peale pausi tagasi tuldud, tegu Pärnu poolel esimesel veerandil väga hea esituse Edvinas Šeškus, kelle punktidest, hoolimata kehvast algusest, pärnakad pea ka vaid mõne pügala kaugusele jõudsid. Gert Dorbeku tabav kaugvise tegi 1. veerandi lõpuskooriks 19:14, Tartu edu siiski natuke kindlam.

Teisel veerandil oli kindlalt domineerivam pool jätkuvalt Tartu, ehkki Pärnu oli mängupilti vaadates veidi paremini kohtumises sees, kui seeria avamängus. Külaliste edu siiski stabiilselt 10 punkti ümber. Veerandi lõpetas Saimon Suti tabamus, mis Pärnu veidi lähemale tõi, Tartu poolt vaadates skoor 39:33.

Teise poolaja alguses tuli Pärnu agressiivselt peale ning vähendas vahet kiirelt, olles peagi vaid 3 punkti kaugusel, 38:41. Kodusaal juubeldas. Tartlased võtsid aga ennastki kiirelt kokku ning enam lähemale pärnakaid ei lastud. Selles mängus kolmandal veerandil suurt vahespurti kummagi poole jaoks ei tulnud, kuid Tartu vooderas eduseisu pisut siiski lisaks, juhtides lõpuks 51:41.

Pärnu aga lootust selgelt ei kaotanud ja tuli ka neljanda veerandi algatuseks suure hooga peale, võttes pooleteise minutiga pool vahest tagasi, maas vaid 46:51, veel poolteist hiljem ka 48:53. Kõva võitlusega saadi taas ka kuni kolmeni, 50:53, kuid taas leidis Tartu omad vastukäigud ning veidi tekitati hingamisruumi juurde. Kolm minutit mänguaega minna, Tartu eduseis 59:54. Neil viimastel minutitel tegi hea esituse meeskonna kapten Tanel Sokk, kes nõelas nii söötude kui tabamustega. Lõpuvilega sai Tartu koju kaasa võtta seeria teise võidu, 66:58.

Tartu resultatiivseim oli täna Dominykas Milka, 21 punkti ja 9 lauapalli. Tanel Sokk tõi 14 punkti, andis 8 korvisöötu ja sooritas 2 vaheltlõiget, Gert Dorbek lisas 12 punkti, 2 lauda ning 4 resultatiivset söötu.

“Ikkagi korralik pusimine oli täna, jah, ehkki algusest peale juhtisime. Selles finaalseerias on silma jäänud, et puudu on keegi, kes rünnakul on nõus enda peale võtma ja ära tegema. Selles osas tuleb täna kindlasti kiita Milkat. Loodame väga esmaspäeval hooaja ära lõpetada, aga just see viimane mäng, i-le täpi panemine, on alati kõige keerulisem. Kolmas kohtumine on õnneks meie kodumäng – nii võiks hakkama saada küll,” võttis mängu kokku peatreener Gert Kullamäe.

Kolme võiduni peetava seeria kolmas kohtumine on ootamas esmaspäeval, 15. mail, kell 19.10 Tartus. Juhul kui Pärnul õnnestub seeriat pikemaks venitada, tullakse suvepealinna tagasi 17. mail, samuti kell 19.10.

Päisefoto: Argo Ingver, Delfi

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud