Tartu Ülikool piirdub eurokarikal sel hooajal alagrupiga

Tartu Ülikool mängis täna otsustava kohtumise FIBA Europe Cupil, kui Oberwartis, Austrias peeti kohtumine valitseva meistriga, Oberwart Redwell-Gunnersiga. Kahe mängu kokkuvõttes neljaga kaotanud Tartu edasipääsu tagada ei suutnud ning peab üle mitme hooaja esimest korda oma lahkumiskummardusega liigas tegema juba alagrupis. Tänane mäng 79:76 Gunnersile.

Esimese veerandi needus Tartut seekord ei kimbutanud. Algusest saadi minema hea tempoga ning vastased suudeti mõneks hetkeks päris ära ehmatada. Veerandi keskpaigas oli Tartu ees lausa kaheksaga, 14:6, ja esimest veerandit ei suutnud kodumeeskond ka palju lähemalt lõpetada – 26:20 Tartule. Siis näitas kodumeeskond end aga juba tuntud headuses ning tuli hooga järgi. Tartu mäng rauges ning poolajapausiks oli Oberwart kodusaalis end eduseisu mänginud, seis meie poolt vaadates 41:44.

Kolmandal veerandil hoidis Tartu kenasti järgi. Kui vastased ka vahet tänu õnnelikule viskekäele suurendasid, tulid tartlased ikka visalt järgi ja võitlusvaimu puudumises neid igatahes süüdistada ei saanud. Veerandi lõpuks vahe ikka kolm, 55:58 Gunnersile. Neljas veerand oli paras närvide mäng. Taas õnnestus Oberwartil mitmed head visked sisse panna ning vahe kärises seitsmeni. Sellest tuli Tartu aga tagasi, ning veidi vähem kui kaks ja pool veel minna kui Tartu oli ühega pealgi, 74:73.

Viimased mõned minutid olid enam kui närvilised. Oberwart suutis need esialgu enda kasuks pöörata ning oli 41 sekundit enne lõppu peal neljaga, 78:74. Loodetud imet seejärel aga enam teha ei õnnestunud. Üks punkt mängiti tagasi ja teine poolaeg seega sisuliselt viiki, kuid kokkuvõttes vastu tuli võtta 76:79 kaotus ja vahegruppi liigub seega valitsev Austria meister.

Mängu tipphetked:

Meeskonna peatreener Gert Kullamäe sõnas kommentaariks: “Selleks hooajaks euroliiga mängud sisuliselt mängitud, kodumäng Pauga on nüüd juba rohkem meie enda au ja väärikuse peale.
Mänguks olime hästi valmis, aga teisel veerandajal kaotasime mingil hetkel täielikult rütmi ja vastased said mängu üle kontrolli. Meie üks-üks kaitse vedas mingil hetkel selgelt alt, vahetusmomentidel eelkõige ja lihtsaid korve pandi meile täna mitmelt poolt. Positiivne oli kindlasti see, et võitlesime siiski lõpuni, ehkki trööstitut seisu oleks olnud ka varemgi. Kogenumate mängijate toel tulime siiski tagasi ning mängisime lõpuni hasardiga. Lõppkokkuvõtteks, kaks võrdset mängu Gunnersiga mängisime, kuid mõlemas suutsid nemad veidi rohkem näidata.”

Parima mängu tegi meie poolel topeltduubliga Venky Jois, 18 punkti ja 11 lauapalli, Mandell Thomas lisas 15 punkti, võttis 3 lauda ja jagas 4 korvisöötu, vanameister Janar Taltsilt 14 punkti, 4 lauapalli, 3 vaheltlõiget ja 2 blokki.

Tartu järgmine kodumäng on 15. novembril, kui oma selle hooaja viimane euromäng Pau-Lacq-Orthezi vastu peetakse. Ehkki sellest mängust enam midagi ei olene, on siiski oluline hea tunne tagasi saada ning uks selleks aastaks enda tagant korraliku pauguga kinni lüüa! Piletitega aitab loomulikult Piletilevi.

Mäng täispikkuses:

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud